ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР.

ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ: 9 липня, 12:00 - Наслідки для інвестиційного іміджу України від системи блокування податкових накладних

Організатори: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»;  Громадська Спілка «БІЗНЕС ХЕЛП».

 

Учасники: Денис Осмоловський - директор інформаційного агентства «Єдина служба правової допомоги»; Оксана Згур’єва - голова громадської спілки «БІЗНЕС ХЕЛП»;  представники бізнесу, громадськості.

Мета  пресконференції - привернути увагу суспільства та державних органів до питань порушення прав вітчизняних платників ПДВ, які являються економічним підґрунтям для міжнародних партнерів, що мають бути зацікавлені у здійсненні інвестування в Україну. Також публічне внесення розроблених пропозицій на виправлення вищезазначеної ситуації. 

З метою боротьби з тіньовою економікою в державі фактично введено матеріальну відповідальність за ризики порушення норм податкового законодавства. Працівникам фіскальної служби надано можливість впливати на діяльність бізнесу за  ймовірність уникнення платником податку виконання свого податкового обов’язку. Слід зазначити, що зазначена відповідальність введена навіть не законом, а підзаконним актом – постановою КМУ № 117 від 21.02.2018 року.

Об’єктивні ознаки неможливості здійснення операції, при цьому, в нормативних актах відсутні, а тому фактично покладені на розсуд працівника ДФС. В даний час, будь який платник ПДВ, може бути віднесений до переліку «ризикових платників» в результаті чого діяльність його фактично буде заблокована.Розробником постанови є Міністерство фінансів України, яке під час підготовки нормативного акту ще у лютому 2018 року отримало зауваження про невідповідність вимогам закону від Міністерства юстиції України, Державної регуляторної служби України, інших органів, але які були проігноровані. Наслідком таких дій є протиправне порушення прав платників податків з березня 2018 року по даний час, погіршення ділових відносин між суб’єктами господарювання, марно витрачені бюджетні кошти у судових спорах з представниками бізнесу. Згідно конституційних норм ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Сучасний платник податку на додану вартість фактично зобов’язаний спершу довести свою невинуватість у відсутності замислу на ймовірне порушення норм податкового законодавства. Територіальні органи ДФС при цьому вимушено зобов’язані виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.За даними Мінфіну майже 3000 судових оскаржень дій ДФС перебуває в даний час в судових установах, і це тільки в першій інстанції. Окружним адміністративним судом м. Києва у червні 2019 року визнано положення постанови КМУ № 117 від 21.02.2018 року протиправними та нечинними. Інвестиційна привабливість України залежить від сталості правового поля в державі. Протиправні дії органів ДФС, які знаходяться в прямій залежності від непрофесійних дій Міністерства фінансів України, наносять неабияку шкоду інвестиційному іміджу України.

Матеріали по темі:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 30/07-19/І від 10.07.2019 року

 
banner right karta