ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

 

В даний час учасниками Єдиної служби правової допомоги відпрацьовується аналітичний матеріал за зверненням  учасників громадської мережі «СВОЇ» щодо виконання органами державної влади вимог ч. 2 статті 17 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII (далі Закон).

Попередні висновки викладено у матеріалі «АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ОКРЕМОЇ КАТЕГОРІЇ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ».

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі Закон):

Кабінет Міністрів України з Національним банком України розробляють правові механізми щодо можливостей рефінансування витрат з будівництва або повернення відсотків за сплаченими кредитами тим внутрішньо переміщеним особам (далі ВПО), які внаслідок окупації чи військових дій, негативних наслідків збройного конфлікту, проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру набули каліцтва чи інвалідності, або лишилися без годувальника, або без належної опіки та піклування за віком (діти-сироти, одинокі батьки та пенсіонери).

З метою встановлення кількості внутрішньо переміщених осіб, які відносяться до категорії зазначеної в ч. 2 статті 17 Закону, Службою зроблено відповідний запит до  Мінсоцполітики та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Згідно отриманих відповідей, зазначена інформація  у міністерствах відсутня.

Ефективність розробки правових механізмів рефінансування витрат з будівництва або повернення відсотків за сплаченими кредитами, визначених законом, безпосередньо залежить від встановлення кількості внутрішньо переміщених осіб, які підпадають під визначення зазначені у ч. 2 статті 17 Закону.

У зв'язку з чим Службою розпочато відповідний збір інформації  про:

загальну кількість внутрішньо переміщених осіб з 2014 рокуякі внаслідок окупації чи військових дій, негативних наслідків збройного конфлікту, проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру набули каліцтва чи інвалідності, або лишилися без годувальника, або без належної опіки та піклування за віком (діти-сироти, одинокі батьки та пенсіонери).

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до громадських активістів, благодійників, волонтерів, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб з проханням, надавати інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених осіб, які підпадають під вищезначені критерії за телефонами гарячої лінії Служби 8-800-21-3222, або 8-800-215-911 - громадська мережа СВОЇ та/або використовувати для заповнення ОПИТУВАЛЬНИК щодо окремої категорії внутрішньо переміщених осіб.

Вдячні за підтримку та допомогу у зборі інформації!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, адреса, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 10/05-18/ІНФО від 03.05.2018 року

banner right karta