ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. ПДВ. СМКОР

За рішенням суду податковими органами ДПС (ДФС) протягом 2018-2020 р.р. зареєстровано 15,1 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ - 1,3 млрд. грн. Тенденції - до значного збільшення цих показників, оскільки за 2018 рік – 110,4 млн. грн., за 2019 рік – 817,6 млн. грн., то лише за січень - березень 2020 року вже 436,1 млн. грн. ПДВ. Відповіді ДПС за посиланням.

Відновлення реєстрації ПН/РК в судах відбувається з підстав протиправності дій ДПС (ДФС) в результаті невідповідності постанови КМУ № 117, яка діяла протягом 2018-2019 р.р., вимогам Податкового кодексу. В деяких випадках відбувається відновлення реєстрації в суді так званого «схемного» ПДВ, який утворився в результаті сумнівних операцій. При цьому органами ДПС витрачаються значні суми бюджетних коштів на сплату судового збору.

Приклади в матеріалі: ПОШИРЕННЯ ПРОТИПРАВНИХ СХЕМ З ПДВ. НАСЛІДКИ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ ТА МІНФІНУ. РОЗСЛІДУВАННЯ

В свою чергу, 16 квітня 2020 року керівником ДПС Сергієм Верлановим повідомлено про те, шо вперше в історії України схеми з ПДВ припинено. 

Спеціалістами Служби вибірково проаналізовано інформацію з Єдиного реєстру судових рішень щодо операцій, які мають ознаки сумнівності та по яких за рішенням суду було зареєстровано податкові накладні саме з підстав протиправності дій ДФС та відсутності своєчасного затвердження нормативним документом підстав для зупинення реєстрації ПН/РК. Результати проведеного аналізу викладено у схемах:

Схема 1 (посилання на схему у форматі Word)

Схема 111 2

Схема 2 (посилання на схему у форматі Word)

Схема В 1

Висновки

За висновками спеціалістів Служби керівництвом ДПС (ДФС), всупереч інтересам служби, не забезпечено своєчасного ініціювання приведення нормативних документів (постанови КМУ № 117) у відповідність до вимог Податкового кодексу. В результаті зазначених дій відбувається відновлення реєстрації податкових накладних у судовому порядку, з підстав невідповідності підзаконних актів вимогам Податкового кодексу, в тому числі, підприємствами, які за даними органів досудового слідства здійснюють формування незаконного податкового кредиту з ПДВ. Відповідно, ПДВ сформований в результаті протиправних схем, буде зареєстрований за рішенням суду. 

Також за висновками спеціалістів, прийнята, на заміну постанови КМУ № 117, постанова КМУ 1165 від 11.12.2019 року та наказ Мінфіну 520 від 12.12.2019 року, суперечать положенням Податкового кодексу, що в подальшому також буде спричиняти визнання дій органу ДПС протиправними та відновленню реєстрації ПН/РК в суді. Детально в матеріалі: ПРОТИПРАВНІСТЬ ВІДМОВИ У РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ. ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ У СПРАВІ 826/12108/18 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 07/04-20/І від 22.04.2020 року 

banner right karta