ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР. 

Єдиною службою правової допомоги (далі - Служба) з березня 2018 року по даний час проводиться відпрацювання протиправного зупинення та відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування без правових підстав, що спричиняє порушення прав платників податку, визнання дій ДФС неправомірними у судовому порядку та невиправдане витрачання бюджетних коштів у вигляді сплати судового збору.

У зв’язку з зазначеним Службою, протягом 2018-2019 р.р., проведено відповідний збір інформації, підготовка та випуск інформаційних матеріалів. 

Зокрема складено підсумкові матеріали: ПРАВОМІРНІСТЬ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ. РЕЗУЛЬТАТИ ВІДПРАЦЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

Оскільки за результатами проведеного розслідування встановлено факти, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення службовими особами Міністерства фінансів України, відповідальність за скоєння якого передбачена частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість», відповідне повідомлення було подано до Державного бюро розслідувань (далі - ДБР).

Враховуючи те, що після звернення Служби до ДБР з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, яке було отримано за вх. №4242-19 від 27.03.2019 року, відповідні відомості про кримінальні правопорушення не були внесені уповноваженою особою до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що є порушенням вимог КПК України, слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва за скаргою заявника 15 квітня 2019 року у справі № 761/14169/19 ухвалив:

  • Зобов'язати уповноважену особу Державного бюро розслідувань виконати вимоги ч.1 ст.214 КПК України та невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, викладені у повідомленні директора Інформаційного агентства ТОВ «ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» від 27.03.2019 р., отриманого Державним бюро розслідувань за вх. №4242-19 від 27.03.2019 року, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як наголошувалось в матеріалах Служби розробка підзаконних актів Міністерством фінансів, які суперечать вимогам Податкового кодексу, і реалізація яких в подальшому відбувається з порушенням закону, супроводжується невиправданими витратами державних коштів у вигляді сплати судових витрат. Зазначене свідчить не тільки про відсутність забезпечення законної діяльності зі сторони органу влади вищого рівня, а й про те, що наявні негативні наслідки знаходяться в прямому причинно-наслідковому зв’язку з такою бездіяльністю Міністерства фінансів. 

На підтвердження висновків, які було зроблено спеціалістами Служби ще у березні 2018 року, Верховний Суд у справі №0240/3782/18-а 02 квітня 2019 року встановив, що дії органів ДФС правомірно визнаються протиправними, адже підстави для зупинення реєстрації ПН/РК нормативними документами не визначені. 

Довідково: Невиправдані витрати державних коштів у вигляді сплати судових витрат сплачених органами ДФС за підрахунками спеціалістів Служби сягають понад 2 млн. грн.

Найбільші з них у справах:

  • Головного управління ДФС у Закарпатській області (справа №807/587/18) стягнуто на користь позивача у першій інстанції 79 290 грн., сплачено в апеляційній - 118 935 грн., підлягає сплаті в касаційній - 158  589 грн.
  • Головного управління ДФС у м. Києві (справа № 826/13015/18) стягнуто на користь позивача з ДФС України 100 434 грн., та з ГУ ДФС у м. Києві 100 434 грн.

На чергове повідомлення Служби (за посиланням) про невідповідність вимогам Закону підзаконних актів, що спричиняє порушення прав суб’єктів господарювання та безпідставному витрачанню бюджетних коштів Міністерством фінансів надано формальну відповідповідь без належного реагування.

Керівництвом Міністерства фінансів досі не вживаються заходи щодо упередження порушення прав платників податків та безпідставного витрачання бюджетних коштів.

Бланк МФУ вихідний 23544 від 08.04.2019 1

 

Довідково: З березня 2018 року Службою направлялись інформаційні повідомлення Голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з метою вжиття заходів парламентського контролю та повідомлення про результати, інформування відправлялись: двічі у квітні, травні, червні 2018 року, лютому, квітні 2019 року. Комітетом на всі інформування Служби відповіді не надано.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 11/04-19/ІНФО від 19.04.2019 року

 

 

banner right karta