ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ. ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ.

Єдиною службою правової допомоги (далі Служба) за зверненням підприємців та представників громадськості спеціалістами у серпні 2019 року було опрацьовано документи щодо прийняття постанови КМУ № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі постанова 823), в результаті чого було встановлено протиправність зазначеного нормативного акту. Інформаційний матеріал: 

Про встановлені ризики прийнято рішення офіційно повідомити: комітети Верховної Ради України IX скликання: Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, Комітет з питань правової політики, Комітет з питань антикорупційної політики, Кабінет Міністрів України, Міністерство соцiальної політики України, Міністерство юстиції України, Державну регуляторну службу України, Національне антикорупційне бюро України.


В подальшому з урахуванням зібраних матеріалів та звернень фізичних осіб-підприємців було ініційовано позов від ТОВ "Єдина служба правової допомоги" та ФОП Пугач В.В. до Окружного адміністративного суду м. Києва щодо визнання протиправною та нечинною постанови № 823. 

03 грудня 2019 року об’єднано в одне провадження справу № 640/17424/19 за позовом ТОВ “Єдина служба правової допомоги”, ФОП Пугач В.В. та справу № 640/18199/19 за позовом ТОВ “Бізнес Лігал Сервіс Груп” до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та нечинною постанови КМУ № 823 від 21 серпня 2019 року. 


Окружним адміністративним судом м. Києва 28 квітня 2021 року позовні вимоги задоволено повністю визнано протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Про порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю». Рішення у справі в форматі ПДФ за посиланням.

 

Рисунок 1372

Рисунок 1373

Рисунок 1374

Рисунок 1375

Рисунок 1376

Рисунок 1377

Рисунок 1378

Рисунок 1380

1

2

333


Висновки

Спеціалісти Служби наголошують, що статтею 259 Кодексу законів про працю передбачено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та його територіальні органи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Враховуючи викладене визначення підстав для проведення заходів контролю підзаконними актами у формі постанови КМУ суперечить положенням статті 19 Конституції України.

Окрім того Верховною Радою України прийнято закон України від 4 березня 2021 року № 1320-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання" згідно якого встановлено відповідальність (Стаття 188-6 КУпАП) за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування або недопущення посадових осіб цих органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом. Отже за висновками спеціалістів Служби підстави здійснення заходів державного нагляду (контролю), не можуть визначатись підзаконними актами.

Законом 1320 передбачено забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, відповідно Кабінет Міністрів України зобов'язаний привести у відповідність до закону положення постанови КМУ № 823. 

Враховуючи вищевикладене притягнення службових осіб підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців до відповідальності за статтею 188-6 КУпАП в ході здійснення інспекційного відвідування на підставах визначених постановою КМУ 823 від 21 серпня 2019 року є протиправним.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 06/04-21/І від 29.04.2021 року

 

 

 

 

banner right karta