ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР

Враховуючи значний суспільний резонанс навколо теми протиправності зупинення реєстрації податкових накладних та розгляду справи 826/12108/18, щодо визнання протиправною в частині постанови № 117 від 21.02.2018 року, інформуємо:

  • у судовому засіданні 07 жовтня 2019 року представником третьої особи у справі - Державної фіскальної служби України заявлено прохання надати час для додаткових пояснень, у зв'язку з чим у розгляді справи судом зроблено перерву. Представники Міністерства фінансів України вдруге не з'явились на судове засідання, про причини неявки суд не повідомили. Подальший розгляд справи було призначено на 15 жовтня 2019 року о 12:45. 

Відеозапис засідання від 07 жовтня 2019 року. 

 

  • у судовому засіданні 15 жовтня 2019 року представником ДФС заявлено клопотання про залучення ДПС України в якості третьої особи. Судом клопотання задоволено, зроблено перерву. Подальший розгляд справи призначено на 22 жовтня 2019 року о 13:05. 

Обґрунтування ДФС – рішення суду вплине на права та обов’язки ДПС, оскільки останнє, як правонаступник, в даний час реалізує постанову КМУ № 117.

Позиція позивача: Предметом позову є визнання нечинним нормативного акту, який поширює свою дію на необмежене коло осіб, ДПС України зобов’язано буде виконувати рішення суду у відповідності до ч. 2 статті 14 КАСУ. Окрім того залучення до участі у справі третьої особи на стадії апеляційного провадження не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України, а тому колегія суддів на цій стадії не наділена повноваженнями залучати їх до участі у справі.

За висновками спеціалістів Служби в діях представників ДФС України вбачаються ознаки зловживання процесуальними правами (ч. 2 статті 45 КАСУ), оскільки в засіданні 15 жовтня 2019 року ДФС повторно подано клопотання для вирішення питання, яке вже було вирішено судом. В залученні третьої особи (ДПС України) було відмовлено у минулому судовому засіданні 07 жовтня 2019 року.

Відповідно до ч. 4 статті 45 КАСУ суд зобов’язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами.

Відеозапис засідання від 15 жовтня 2019 року. 

 

  • у судовому засіданні 22 жовтня 2019 року представником Державної податкової служби України було заявлено заяву про відвід колегії суддів. В обгрунтування підстав представником ДПС України повідомлено, що Державною податковою службою не отримано матеріали судової справи, а це, на думку представника органу влади, є упередженим ставленням суду до сторони. Судом клопотання визнано необгрунтованим, зупинено провадження у справі. Заяву про відвід передано на розгляд іншому складу суду.

Подальший розгляд справи відбудеться після розгляду заяви про відвід іншим складом суду. 23 жовтня 2019 року розгляд заяви про відвід передано головуючому судді Єгоровій Н.М. 

Відеозапис засідання від 22 жовтня 2019 року. 

 

За висновками спеціалістів Служби в діях представників державного органу Державної фіскальної служби України та Державної податкової служби України вбачаються ознаки зловживання процесуальними правами визначені статтею 45 КАСУ, а саме: подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, за відсутності інших підстав або нових обставин, заявлення завідомо безпідставного відвод. Зазначені дії спрямовані на безпідставне затягування та фактично перешкоджання розгляду справи.

Так за офіційними даними ДПС України за період процесуального зловживання ДПС України (у справі про скасування постанови 117), з 07 жовтня 2019 року по 15 жовтня 2019 року ДПС протиправно зупинено 13 987 податкових накладних на суму ПДВ - 384 609 782,21 грн.

Попередні матеріали по темі:

Хронологія щодо протиправності прийняття та дії постанови № 117 викладена у матеріалі:

Інформація щодо кримінальної відповідальності службових осіб Міністерства фінансів України:

Інформація щодо документування протиправності дій та бездіяльності державних органів: 

ПРАВОМІРНІСТЬ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ. ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАВОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 42/09-19/І від 07.10.2019 року, з оновленнями 15.10.2019 року, 23.10.2019 року  

banner right karta