ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ. БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Спеціалістами Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) проводиться аналітичне опрацювання аспектів створення нового правоохоронного органу - Бюро економічної безпеки України.

В інформаційному матеріалі Служби від 30 липня 2021 року викладено інформацію про встановлений факт порушення двома членами комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки України (далі конкурсна комісія) Рубаненко Л.В., Шевченко Г. Ю., яких визначено Верховною Радою України за пропозицією фінансового комітету, вимог Закону України «Про запобігання корупції». Зазначеними членами конкурсної комісії не подано декларацію «кандидата на посаду» за минулий рік протягом 10 календарних днів після входження (включення, залучення, обрання, призначення) до складу відповідної комісії (абз. 2 ч.3 ст. 45 Закону).

Детально в матеріалі: ЩОДО ПОРУШЕННЯ ВИМОГ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЧЛЕНАМИ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ З ОБРАННЯ ДИРЕКТОРА БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

З метою запобігання порушенню антикорупційного законодавства України та вжиття відповідних заходів Службою було направлено повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) з метою виконання вимог ч. 2 ст. 51-2 Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення суб’єктів декларування Рубаненко Л.В., Шевченко Г. Ю. про факт неподання декларації та про необхідність неухильного дотримання вимог закону. 

У відповідь на направлені інформування Служби Національне агентство повідомило, що вжило заходи, які передбачені ч. 2 ст. 51-2 Закону та направило Рубаненко Л.В. та Шевченко Г.Ю. повідомлення про факт неподання щорічної декларації за 2020 рік з вимогою подати таку декларацію протягом десяти днів з дня отримання повідомлення.

Відповідь НАЗК щодо Шевченко Рубаненко 1

Відповідь НАЗК щодо Шевченко Рубаненко 22Спеціалісти Служби наголошують, що у разі невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції правопорушників може бути притягнуто до відповідальності за статтею 188-46 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно частини 1 статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про осіб, яких притягнуто до адміністративної за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Андрій Суровцов

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 15/08-21/І від 25.08.2021 року

banner right karta