ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ. СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ. СУБСИДІЇ

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) надходять звернення щодо встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування, яке було здійснено на підставі постанови КМУ від 6 серпня 2014 р. № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", зокрема заявниками наголошувалось на порушення вимог чинного законодаства під час прийняття проекту постанови, а також те, що зміст зазначеного нормативного акту не відповідає положенням нормативних актів вищої юридичної сили.

Відпрацювання

З метою відпрацювання інформації Службою отримано з секретаріату Кабінету Міністрів України документи щодо прийняття проекту постанови від 6 серпня 2014 р. № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування". Отримані документи розміщено за посиланням.

У відповідності до отриманих документів встановлено, що проект постанови прийнято з порушенням вимог постанови КМУ від 18 липня 2007 р. № 950 "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України", оскільки на дату прийняття постанови 06 серпня 2014 року в Кабінеті Міністрів України був відсутній висновок Міністерства юстиції за результатами правової експертизи.  

Висновок міністерства юстиції п. 409 1

Висновок міністерства юстиції п. 409 2

 

Окрім того за інформацією головного розробника реалізація акта не потребує додаткових витрат бюджету. Натомість згідно позиції Міністерства фінансів України зазначеної в листі від 13 серпня 2014 року проектом передбачається встановити соціальну норму житла та нормативи користування житлово-комунальними послугами щодо яких держава надає пільги та житлові субсидії населенню, що матиме вплив на видаткову частину бюджету. Фінансово-економічні розрахунки до зазначеного проекту головним розробником не подано, що позбавляє Мінфін здійснити оцінку можливості його фінансового забезпечення.

Лист МФ 1 1

Листом Мінрегіонбуду від 18.08.2014 року № 7/10-9891 про деталізацію розрахунків запровадження соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування було направлено фінансово-економічні показники впровадження соціальних нормативів (за розрахунками Мінсоцполітики).

Лист Мінрегіону на МФ 9891 1

Лист Мінрегіону на МФ 9891 2

В свою чергу згідно Регламенту КМУ Мінфін під час погодження проекту акта опрацьовує підготовлені розробником фінансово-економічні розрахунки впливу реалізації акта на надходження та витрати державного та/або місцевого бюджетів. За результатами розгляду Мінфін оформляє висновок за встановленою ним формою.

Фінансово-економічні розрахунки під час підготовки проекту акта Кабінету Міністрів проводяться за методикою, що розробляється та затверджується Мінфіном. На сьогоднішній день методику затверджено наказом Мінфіну від 21.03.2008  № 428 "Про затвердження Методики проведення фінансово-економічних розрахунків при підготовці проекту акта Кабінету Міністрів України та законопроекту, що вноситься у порядку законодавчої ініціативи Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України"

Направлені головним розробником до Мінфіну матеріали фінансово-економічних показників не відповідають вимогам наказом Мінфіну від 21.03.2008  № 428 і не є за своєю формою фінансово-економічними розрахунками впливу реалізації акта на надходження та витрати державного та/або місцевого бюджетів.

Міністерство фінансів України на запит Служби повідомило про відсутність зазначених документів щодо погодження проекту вищезазначеної постанови. 

SCAN 33363 1

Заходи

Службою прийнято рішення про подальший збір інформації з приводу прийняття та застосування зазначеного нормативно-правового акту із залученням відповідних спеціалістів.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 12/06-20/І від 04.07.2020 року 

banner right karta