ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ВІЙСЬКОВЕ ПРАВО. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) надходять звернення щодо питань забезпечення в Збройних Силах України додержання принципів і норм міжнародного гуманітарного права (МГП) військовослужбовцями.  

У відповідності до положень Інструкції про порядок виконання норм міжнародного гуманітарного права у Збройних Силах України, затвердженої наказом МОУ № 164 від 23.03.2017 року дотримання норм МГП можливе лише за умови наявності у військовослужбовців якісних теоретичних знань МГП та практичних навичок щодо їх застосування під час ведення воєнних дій. Норми МГП вивчаються як у мирний, так і у воєнний час під час навчання військовослужбовців і працівників Збройних Сил України. Вивчення МГП здійснюється шляхом включення його до програм бойової підготовки військ (сил), індивідуальної підготовки військовослужбовців. 

У відповідності до положень Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" військовослужбовець зобов’язаний знати і неухильно додержуватися прийнятих Україною норм міжнародного гуманітарного права.

Враховуючи вищевикладене, з метою надання роз'яснень, Службою направлено відповідний запит до Міністерства оборони України з проханням надати наступну інформацію: 

Чи включено до програм бойової підготовки військовослужбовців призваних по мобілізації обов’язкове вивчення положень міжнародного гуманітарного права та практичних навичок щодо їх застосування під час ведення воєнних дій?

За результатами розгляду запиту Служби Головним управлінням доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних Сил України було надано наступну відповідь:

Відповідь МОУ МГП

 

Спеціалісти Служби наголошують, що у відповідності до вимог постанови КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1443 "Про затвердження Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву" базова підготовка організовується відповідно до вимог наказів і директив Міноборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил на підставі досвіду, отриманого під час ведення бойових дій в районі проведення операції Об’єднаних сил, стандартів підготовки збройних сил держав-членів НАТО.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Єдина служба правової допомоги

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
порядковий номер випуску і дата його виходу: 26/08-22/І від 01.08.2022 року 

banner right karta