ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

До Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) продовжують надходити звернення від військовослужбовців щодо фактів незаконних пропозицій зі сторони представників АТ КБ «ПриватБанк» відмовлятись від соціального захисту гарантованого державою, який передбачено п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», тобто від пільги щодо нарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань, а також процентів за користування кредитом.

Так, за інформацією військовослужбовців, представниками АТ КБ «ПриватБанк» пропонується підписати письмову заяву з проханням не застосовувати положення п. 15 ст. 14 Закону. 

Заява про повернення на колишні умови 1

%D0%97%D0%B0%D1%8F%D0%B2%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%20%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BD%D1%96%20%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8 ЩОДО ВІДМОВИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ВІД ЗАСТОСУВАННЯ ПІЛЬГИ ВІД НАРАХУВАННЯ ПРОЦЕНТІВ, ШТРАФІВ, ПЕНІ — 3222.ua

В попередніх матеріалах Служби від 11.01.2019 року зазначалось, що положення п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» є імперативними і будь-яка відмова від їх застосування є нікчемною, так як такий правочин буде суперечити нормам закону. Таке право військовослужбовців при їх документальному підтвердженні є безумовним.

Такої ж позиції дійшов 23 січня 2019 року Миколаївський апеляційний суд у справі 488/2316/18 за позовом військовослужбовця до АТ КБ «ПриватБанк» про зобов'язання вчинити певні дії. Згідно позиції суду відмова від користування пільгами та подача заяви про повернення на колишні умови обслуговування кредитних договорів з відновленням кредитного ліміту військовослужбовцям-клієнтам в ПАТ КБ «Приватбанк» є реалізацією свободи вільно здійснювати свої права, але не є підставою для припинення права на пільгу за умови існування підстав для її застосування у подальшому. На підставі викладеного колегія суддів доходить до висновку, що пред'явлена вимога військовослужбовця про припинення нарахування штрафних санкцій та процентів підлягає задоволенню, так як є безумовною, передбаченою законом, та може залежати він раніше поданої ним заяви про відмову від її застосування.

Військовослужбовцям!

Якщо ж все ж таки штрафи, пеню або проценти нараховуються, радимо написати заяву про скасування нарахування штрафних санкцій або пені. Зразок заяви можна завантажити за посиланням.

Заяву потрібно надіслати тій фізичній чи юридичній особі, яка нараховує штрафи, пеню або проценти за кредит, рекомендованим листом з повідомленням про вручення та долучити до заяви відповідні копії підтверджуючих документів щодо належності до вищевказаних категорій.

У разі надходження від АТ КБ «ПриватБанк», або інших банківських установ, пропозицій про які зазначено у статті, прохання повідомляти про такі факти на телефон гарячої лінії Єдиної служби правової допомоги 0-800-21-3222 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»
Відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 05/01-19/ІНФО від 29.01.2019 року

banner right karta