ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ. ПІЛЬГИ. КРЕДИТИ

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі – Служба) продовжують надходити звернення від військовослужбовців щодо фактів безпідставного нарахування процентів, штрафів та пені банківськими та фінансовими установами за користування кредитними коштами при наявності пільг встановлених ч. 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Так за інформацією військовослужбовців банківські установи помилково роблять висновок те, що документами, які підтверджують проходження військової служби може бути довідка видана лише військовим комісаріатом або військовою частиною.

В свою чергу деякими фінансовими установами помилково робиться висновок, що право на застосування вищевказаної пільги мають тільки військовослужбовці, які приймали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

З метою недопущення порушення прав військовослужбовців Службою направлені відповідні інформування до Міністерства Оборони України, Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил УкраїниНаціонального банку УкраїниАТ КБ "Приватбанк"Міністерство у справах ветеранів України.


В даний час Службою отримано відповідь Національного банку України в якій зазначено про необхідність неухильного дотримання банками вимог ч. 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також про те, що відповідно до розділу ІІ статті 3 Закону України «Про Збройні Сили України» організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового Управління, з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, які мають право видавати довідки, що підтверджують факт перебування на військовій службі у Збройних Силах України. Згідно п.1 ст.6 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” військові посади (штатні посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями) і відповідні їм військові звання передбачаються у штатах (штатних розписах) військових частин, кораблів, органів військового управління, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Vidpovid 71734 НБУ 1

Vidpovid 71734 НБУ 2

Vidpovid 71734 НБУ 3

Vidpovid 71734 НБУ 4

Vidpovid 71734 НБУ 5

Враховуючи викладене, позиція АТ КБ «ПРИВАТБАНК»що надана довідка про проходження військової служби не є належним документом для надання пільги, адже надана довідка видана не військовою частиною або військовим комісаріатом, протиправною.

Також в листі НБУ зазначено, що у своїй відповіді на запит Національного банку АТ КБ «ПРИВАТБАНК» зазначив, що раніше Банк на підставі заяви клієнта «Про повернення на колишні умови обслуговування кредитних договорів та відновлення кредитного ліміту клієнтам-військовослужбовцям в Банку», переводив договір клієнта з пільгового обслуговування, не застосовуючи пільги, передбачені пунктом 15 статті 14 Закону про захист військовослужбовців. Відповідна заява подавалась Клієнтом у відділенні Банку, після чого обслуговування картки продовжувалось у відповідності до умов укладеного між клієнтом та Банком договору, у тому числі зі сплатою відсотків за користування кредитом та можливої неустойки упродовж всього періоду дії договору. Банк зазначає, що на даний час Банком здійснюється переведення карток клієнтів-військовослужбовців на пільгове обслуговування за умови надання клієнтами відповідних документів.

Також Службою отримано від Управління персоналу Генерального штабу України відповідь згідно якої підтверджено позиції спеціалістів Служби про протиправність відмови АТ КБ «ПРИВАТБАНК» у застосуванні пільг.

Рисунок 1110

Рисунок 1111

Єдиною службою правової допомоги отримано від Управління персоналом Генерального штабу Збройних Сил України лист від 09 жовтня 2020 року направлений до Національного банку України щодо переліку документів, які підтверджують статус військовослужбовця Збройних Сил України, у листі черед іншого зазначено, що факт перебування на військовій службі може підтверджувати довідка за формою № 5. Будь який інший документ, який бі підтверджував проходження військової служби у особливий період, у Збройних Силах України, не передбачений нормативними документами.

Посилання на лист Управління персоналом ГШ ЗСУ до Національного банку України

Військовослужбовцям!

За посиланням розміщено Зразок заяви щодо прав військовослужбовців на пільги та вимоги щодо проведення перерахунку заборгованості. До заяви рекомендуємо додавати листи Національного банку України та Управління персоналом Генерального штабу України у випадку відмови банківськими (фінансовими) установами у застосуванні пільг передбачених  ч. 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Посилання на листи НБУ та МОУ у форматі ПДФ:

Національного банку України

лист Управління персоналом ГШ ЗСУ до Національного банку України


Посилання на листи отримані Єдиною службою правової допомоги у форматі ПДФ, які опубліковано у статті:

лист Національного банку України до Єдиної служби правової допомоги

лист Управління персоналом Генерального штабу України до Єдиної служби правової допомоги

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 29/12-20/І від 02.12.2020 року 

banner right karta