ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. ПДВ. СМКОР

Спеціалістами Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) з 2018 року проводиться адвокаційна кампанія "Правомірність зупинення та відмови реєстрації податкових накладних".

В ході адвокаційної кампанії спеціалістами Служби встановлено, що існуючий механізм системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) містить суттєві правові недоліки, в результаті не досягає мети з якою його було запроваджено - у протидії схемам ухилення від оподаткування, спричиняє суттєве порушення прав платників податків, які відносяться до реального сектору економіки.

В попередніх матеріалах зазначалась інформація щодо протиправності нормативних актів, якими врегульовано питання зупинення реєстрації податкових накладних, зокрема:  ЩОДО ПРОТИПРАВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СМКОР 

Службою отримано інформацію з ДПС щодо кількості фактів зупинення реєстрації ПН/РК та суми ПДВ по них за різними критеріями оцінки ступеня ризиків, які визначено постановою КМУ 1165, за період з 19.01.2021 року по 01.08.2021 року.

 По критеріях 1

По критеріях 2

Загальна статистика зупинення реєстрації ПН/РК з січня 2021 року по серпень 2021 року наступна:

Всі зупинки 1

Згідно даних ДПС України у період з 18 січня 2021 року по 02 серпня 2021 року регіональними ГУ ДПС прийнято наступну кількість рішень про включення платників до переліку ризикових:

 Ризикові 1Статистика за попередні періоди: АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА ЩОДО ВКЛЮЧЕННЯ ПЛАТНИКІВ ПДВ ДО ПЕРЕЛІКУ РИЗИКОВИХ


 Також Службою отримано інформацію реєстрації ПН/РК на виконання рішень суду: 

За рішенням суду 1

Статистичні дані за попередні періоди наведені у матеріалі: ЩОДО НЕВИКОНАННЯ ПОДАТКОВОЮ СЛУЖБОЮ РІШЕНЬ СУДУ


У зв'язку з невідповідністю актам вищої юридичної сили нормативних актів: постанови КМУ № 1165 від 11.12.2019 року та наказу Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 року, Службою направлено відповідні запити до Міністерства фінансів України та ДПС України щодо стану приведення у відповідність до вимог законодавства зазначених підзаконних нормативних актів. За результатами розгляду запитів отримано наступні відповіді:

 Відповідь ДПС 1165 1

Відповідь ДПС 1165 2

Бланк МФУ вихідний 37455 1 1

Бланк МФУ вихідний 37455 1 2

Також слід зазначити, що Міністерством фінансів у квітні 2020 року із залученням представників бізнесу, керівництва Мінфіну та ДПС, в онлайн-режимі започатковано обговорення проблем, що виникають у зв’язку із зупиненням реєстрації податкових накладних. За результатами проведеної роботи Кабінетом Міністрів України було розроблено проект Закону № 4101 від 15.09.2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», в якому серед іншого було передбачено відповідні зміни до Податкового кодексу, якими передбачалось нормативне узгодження між собою норм п. 20.2 ст.20 та п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України.  

Враховуючи викладене Службою було направлено запит від 13 вересня 2021 року до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики народному депутату України Гетманцеву Д.О. з проханням повідомити про вжиті заходи комітетом щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині узгодження між собою норм п. 20.2 ст.20 та п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. Станом на 20 жовтня 2021 року відповідь не надано. 

Висновок

Органами виконавчої влади не вживаються відповідні заходи щодо приведення у відповідність підзаконних актів, якими регулюється процедура зупинення реєстрації податкових накладних. Законодавчим органом не вжито заходи щодо приведення у відповідність норм Податкового кодексу, які не узгоджуються між собою та спричиняють порушення статті 19 Конституції України.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Денис Осмоловський

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 17/10-21/І від 20.10.2021 року

 

banner right karta