ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ. ПІЛЬГИ. КРЕДИТИ

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі – Служба) надходять звернення від військовослужбовців щодо фактів безпідставного нарахування процентів, штрафів та пені банківськими та фінансовими установами за користування кредитними коштами. 

За інформацією військовослужбовців, представниками АТ КБ «ПриватБанк» протягом 2015-2016 років було припинено кредитування військовослужбовців, в тому числі, через кредитні ліміти на карткових рахунках. Відновлення кредитування відбувалось тільки після підписання письмової заяви військовослужбовця з проханням не застосовувати положення п. 15 ст. 14 Закону.

Зі слів військовослужбовців зазначені вимоги мотивувались співробітниками банку невигідністю співпраці банку з категорією осіб, яких звільнено від нарахування процентів за користування кредитом. При цьому військовослужбовцям, всупереч гарантованих державою пільг, нараховувались проценти, штрафи, пеня за користування кредитними коштами.

Враховуючи вищевикладене Службою було направлено звернення до АТ КБ «ПриватБанк» з пропозицією:

  • неухильного дотримання зі сторони АТ КБ «ПриватБанк» соціальних пільг гарантованих державою, що передбачені п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
  • здійснити аналіз кількості заяв «про повернення на колишні умови обслуговування», які пропонувались підписувати військовослужбовцям у 2016-2016 р.р. зі сторони АТ КБ «ПриватБанк» для відмови військовослужбовців від пільги та анулювати зазначені заяви у зв’язку з їх протиправністю;
  • здійснити аналіз всіх судових позовів АТ КБ «ПриватБанк» щодо стягнення простроченої заборгованості, яка включає нараховані проценти, штрафи, пеню у взаємовідносинах з військовослужбовцями, які мають гарантовані державою пільги, на предмет їх правової обґрунтованості; 
  • забезпечити однакову правову позицію АТ КБ «ПриватБанк» у судових справах зазначеної категорії, яка повинна ґрунтуватись на безумовності п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

За результатами розгляду звернення Служби АТ КБ «ПриватБанк» надано наступну відповідь:

Відповідь Приватбанк 2312 1

Відповідь Приватбанк 2312 2

Водночас, спеціалісти Служби констатують непоодинокі факти порушення вимог закону працівниками АТ КБ «ПриватБанк» в територіальних відділеннях, всупереч позиції керівництва банку.

Спеціалісти Служби вважають, що грубе порушення вимог закону працівниками АТ КБ «ПриватБанк» в територіальних відділеннях, всупереч позиції керівництва банку, свідчить про неналежну правову дисципліну та відсутність контролю зі сторони керівництва у державній банківський установі. Зазначені обставини негативно впливають на імідж Банку, порушують соціальні гарантії військовослужбовців, що в подальшому спричинить визнання дій протиправними у судовому порядку з можливим відповідним стягненням матеріальної та моральної шкоди. Про зазначені ризики прийнято рішення повідомити АТ КБ «ПриватБанк». 

У разі протиправних дій АТ КБ «ПриватБанк» по відношенню до військовослужбовців рекомендуємо користуватись зазначеним листом АТ КБ «ПриватБанк» (за посиланням) та листом Національного банку України (за посиланням).

Прохання поширити зазначену інформацію серед військовослужбовців.

Про протиправні дії банківських установ повідомляйте на гарячу лінію 0-800-21-3222.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 01/01-21/І від 11.01.2021 року

banner right karta