ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. ПДВ. СМКОР

Спеціалістами Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) з 2018 року проводиться адвокаційна кампанія "Правомірність зупинення та відмови реєстрації податкових накладних".

В даний час на гарячу лінію Служби надходять непоодинокі звернення від платників податків щодо невиконання Державною податковою службою України рішень суду про відновлення реєстрації податкових накладних. Так, зокрема платниками наголошується, що ДПС фактично припинено реєстрацію податкових накладних після отримання рішення суду в добровільному порядку, окрім того вживаються неправомірні дії з безпідставного затягування розгляду звернень (скарг) платників з даного приводу. У зв’язку з тим, що діяльність органів Державної виконавчої служби (ДВС) під час карантину значно обмежилась платники податків наголошують про те, що не можуть забезпечити невідкладне примусове виконання рішення. В деяких випадках наголошують на свідоме затягування дій органами виконавчої служби.

Відпрацювання

В ході адвокаційної кампанії Службою проводиться моніторинг щодо кількості податкових накладних та обсягах ПДВ по них зареєстрованих ДПС за рішенням суду. Так за рішеннями суду ДПС (ДФС) протягом 2018-2020 р.р. зареєстровано 15,1 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ - 1,3 млрд. грн. Спостерігалась тенденція до значного збільшення цих показників, оскільки за 2018 рік – 110,4 млн. грн., за 2019 рік – 817,6 млн. грн., то лише за січень - травень 2020 року вже на суму 554,6 млн. грн. ПДВ. У травні 2020 року - 1212 ПН/РК на суму 63,09 млн. грн. Відповіді ДПС за посиланням.

З метою перевірки поточного стану реєстрації податкових накладних за рішенням суду за період червень – серпень 2020 року та залишку невиконаних рішень суду (незареєстрованих накладних) було направлено відповідний запит до ДПС України.

Згідно відповіді ДПС України за період з 01.06.2020 року по 25.08.2020 року було зареєстровано лише 164 ПН/РК на суму 9,89 млн. грн., в порівнянні з травнем 2020 року за три місяці зареєстровано в сім разів менше. За висновками спеціалістів Служби зазначена інформація може свідчити про умисне невиконання рішень суду щодо реєстрації податкових накладних.

В попередніх матеріалах Служби наголошувалось про те, що в результаті неправомірних дій керівництва ДПС (ДФС) та Мінфіну було спричинено дію нормативного акту (постанови КМУ 117), яка не відповідала положенням Податкового кодексу, що спричинило відновлення реєстрації податкових накладних за рішенням суду з формальних підстав. За висновками спеціалістів Служби ці обставини можуть бути причиною свідомого зменшення органом ДПС обсягів реєстрації ПН/РК за рішенням суду. Також підтвердженням такого висновку може бути відмова ДПС надати інформацію на запит Служби про залишок невиконаних рішень суду, кількості ПН/РК та обсягів ПДВ по них.  

Пропозиції

З огляду на зазначену вище інформацію спеціалісти Служби наголошують, що ДПС не зацікавлена в оперативному отриманні рішень суду, які набрали законної сили та відповідно неухильному їх виконанні. В результаті чого активність дій саме платника податків є запорукою виконання рішення суду. Враховуючи викладене спеціалісти рекомендують платникам ПДВ, окрім звернення зі скаргами до ДПС щодо невиконання рішення суду, користуватись професійною правничою допомогою адвокатів, які шляхом направлення адвокатських запитів з’ясують стан виконання рішення суду та можливі при цьому ознаки злочинів в діях службових осіб ДПС відповідальність за вчинення яких передбачена статтею 364 ККУ «Зловживання службовим становищем» та/або статтею 382 ККУ «Невиконання судового рішення». Для отримання фахової консультації та координації зі спеціалістами просимо звертатись за телефоном гарячої лінії 0-800-21-3222 або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заходи

Враховуючи той факт, що вищезазначене суттєве зменшення обсягів реєстрації ПН/РК за рішенням суду може бути пов’язано з неправомірними вказівками (вимогами) керівництва ДПС та у зв’язку з відмовою надати відповідну інформацію щодо залишків невиконаних рішень суду Службою прийнято рішення направити відповідні звернення до членів профільного комітету Верховної Ради України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України та Ради бізнес-омбудсмена.

Оскільки діюча постанова Кабінету Міністрів України, яка регулює порядок зупинення реєстрації податкових накладних також не відповідає положенням Податкового кодексу України, що в подальшому спричинить відновлення реєстрації ПН/РК за рішенням суду з формальних підстав, прийнято рішення повторно направити відповідні інформування до Міністерства фінансів України та ДПС України.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 19/09-20/І від 01.09.2020 року 

banner right karta