ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ. ПІЛЬГИ. КРЕДИТИ

На гарячу лінію Служби по цей час надходять звернення від військовослужбовців щодо фактів безпідставного нарахування процентів, штрафів та пені банківськими та фінансовими установами за користування кредитними коштами при наявності пільг гарантованих державою і що передбачені п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі-закон).

За інформацією військовослужбовців, представниками деяких банківських та фінансових установ взагалі не береться до уваги інформація та документи щодо належності позичальників до категорії військовослужбовців визначених п. 15 ст. 14 закону.  

Спеціалісти Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) вимушені констатувати, що зі сторони фінансових та банківських установ відсутнє належне реагування на звернення військовослужбовців, також розповсюдженою практикою є передача персональних даних військовослужбовців іншим фізичним та юридичним особам, які займаються стягнення кредитної заборгованості (не врегульованою у законодавстві колекторською діяльністю). При цьому представники зазначених осіб здійснюють використання та обробку персональних даних військовослужбовців, в тому числі, членів їх сімей без відповідного, належного захисту інформації.

В результаті спеціалістами Служби встановлено ризики захищеності інформації щодо військовослужбовців, вимоги щодо захисту якої встановлені законом, забезпечення їх конституційних прав на захист приватного життя, відповідно ризиків щодо захищеності від руйнівних інформаційно-психологічних впливів.

З метою захисту прав військовослужбовців при реалізації їх прав Службою направлено відповідні інформування до Міністерства оборони України, Президента України. 

В зверненнях Службою запропоновано, відповідно до компетенції, здійснити інформування та координацію діяльності відповідних органів виконавчої влади щодо забезпечення захисту персональних даних військовослужбовців при отриманні кредитів та інших фінансових послуг,  забезпечити гарантовані державою пільги, забезпечити відповідне пільгове кредитування зі сторони саме державних банківських установ та необхідності запровадження оптимальних кредитних програм (банківських продуктів), і відповідно контроль за їх реалізацією, що зможе одночасно вирішити питання захисту персональних даних військовослужбовців, оскільки такі дані будуть оброблятись в інформаційних системах з гарантованою державою захищеністю.

Звернення до Президента України було направлено до Національного банку України від якого отримано відповідь:

Vidpovid NBU Єдина служба 8512985920 1 1

Vidpovid NBU Єдина служба 8512985920 1 2

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 02/01-21/І від 22.01.2021 року

banner right karta