ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

 ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

На гарячу лінію Служби надходять звернення від військовослужбовців щодо фактів безпідставного нарахування процентів, штрафів та пені фінансовими установами які надають кредити, короткострокові мікрокредити, в т.ч. через мережу Інтернет, за користування кредитними коштами при наявності пільг гарантованих державою і що передбачені п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі-закон).

За інформацією військовослужбовців, представниками фінансових установ взагалі не береться до уваги інформація та документи щодо належності позичальників до категорії військовослужбовців визначених п. 15 ст. 14 закону.  

За висновками спеціалістів Служби, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців у правах і свободах, визначених законодавством України. Військовослужбовці з початку і до закінчення особливого періоду, а резервісти та військовозобов’язані з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду навіть після звільнення зі служби зберігають за собою право пільги щодо сплати штрафних санкцій, пені або процентів за користування кредитом.

Враховуючи вищевикладене Службою направлено 28 лютого 2019 року інформаційне повідомлення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), про факти порушення прав військовослужбовців, з проханням вжити відповідні заходи реагування та в межах компетенції забезпечити інформування учасників ринку фінансових послуг про неприпустимість порушення вимог Конституції та законів України. 

На підставі звернення Єдиної служби правової допомоги Нацкомфінпослуг підготовлено та опубліковано 01.04.2019 року «Інформаційне повідомлення для фінансових установ, які здійснюють діяльність з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту» у якому зокрема наголошено: стосовно випадків неврахування фінансовими установами інформації/документів, наданих клієнтом (споживачем) щодо його належності до зазначеної вище категорії військовослужбовців, резервістів та військовозобов’язаних під час укладання або дії кредитного договору, Нацкомфінпослуг звертає увагу фінансових установ на те, що відповідно до статті 21 Закону, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і підпорядкування, винні в порушенні Закону, несуть відповідальність згідно із законом.

Відповідь Нацкомфінпослуг на інформування Служби за посиланням.   

У разі протиправного застосування фінансовими установами процентів, штрафів, пені за користування кредитом рекомендуємо військовослужбовцям використовувати вищезазначене інформаційне повідомлення Нацкомфінпослуг, а також: 

заяву-повідомлення про звільнення від нарахування та порушення норм закону ДО ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ (скачати за посиланням).

- заяву-повідомлення про звільнення від нарахування та порушення норм закону ДО БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ (скачати за посиланням).

Про факти протиправних дій фінансових установ просимо повідомляти на телефон гарячої лінії 0-800-21-3222.

У випадках грубого порушення прав військовослужбовців правові спеціалісти Служби надають вторинну правову допомогу по супроводженню справ у суді, з подальшим відшкодуванням з відповідачів моральної та матеріальної шкоди, витрат на правничу допомогу. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 09/04-19/ІНФО від 04.04.2019 року

  

banner right karta