АНТИШАХРАЙСТВО. ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ.
За даними Генеральної прокуратури України 19.06.2019 затримано виконувача обов’язків начальника відділу ГУ Держпраці в Одеській області під час отримання неправомірної вигоди у сумі 5 тис дол США. Затриманий працівник контролюючого органу вимагав та отримав вказану суму коштів від представника приватного підприємства за не притягнення до адміністративної відповідальності по виявленим у ході перевірки порушеннях у діяльності закладу громадського харчування. Наразі заплановано повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України та обрання запобіжного заходу (Джерело www.gp.gov.ua).
Наголошуємо!
Інспекційне відвідування, яке регулювалось постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є протиправним у зв’язку з визнанням даного нормативного акту нечинним у судовому порядку з 14 травня 2019 року (рішення суду за посиланням).
Ухвалою від 19 червня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні клопотання Кабінету Міністрів України про зупинення виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 травня 2019 року у справі №826/8917/17. Отже постанова КМУ № 295 від 29.04.2017 року в даний час є нечинною. Враховуючи викладене проведення інспекційних відвідувань та перевірок на підставах визначених постановою № 295 є протиправними.
Згідно висновків спеціалістів Єдиної служби правової допомоги у разі викриття фактів одержання службовою особою органів Держпраці неправомірної вигоди під час проведення інспекційних відвідувань та перевірок на підставах визначених постановою № 295 існують ризики неможливості притягнення до відповідальності за статтею 368 КК України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою" у зв'язку з протиправністю вищезазначених перевірок, отже такі дії можуть бути перекваліфіковані за статтею 190 КК України "Шахрайство", відповідальність за скоєння якого є меншою.
У разі звернення до суб’єктів господарювання осіб, які представляються інспекторами праці та/або співробітниками ДФС з метою проведення «інспекційного відвідування», пропонуємо одразу повідомляти про такі факти органи Національної поліції по спецлінії «102».
З метою підготовки аналітичних матеріалів по темі «Антишахрайство» також просимо повідомляти про такі факти Єдину службу правової допомоги за телефоном гарячої лінії 0-800-21-3222.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.
порядковий номер випуску і дата його виходу: 24/06-19/Р від 24.06.2019 року