ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР.

В попередніх матеріалах зазначалось, що рішенням окружного адміністративного суду м. Києва від 05 червня 2019 року у справі 826/12108/18 адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправними та нечинними п. 10, п. 20, п. 21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 21 лютого 2018 року "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних". (Інтереси позивача представляв керівник Єдиної служби правової допомоги Осмоловський Д.Ю.)

В даний час отримано повний текст судового рішення згідно висновків якого:

  • Кабінетом Міністрів України під час прийняття нормативного акту порушено вимоги закону "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
  • Всупереч вимогам Податкового кодексу України Кабінетом Міністрів не визначено нормативні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, а протиправно делеговане таке право Державній фіскальній службі (п. 10 Постанови);
  • Всупереч вимогам Податкового кодексу України Кабінетом Міністрів визначено підстави для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, при відсутності такого права в Податковому кодексі (п. 20, п. 21 Постанови).
  • Оскаржувана постанова прямо порушує вимоги статті 19 Конституції України. 

1

2

3

4

5

6

7

8

10

11

У зв'язку з численними скаргами платників податків Громадською спілкою "Бізнес Хелп" було ініційовано проведення круглого столу в комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради України. Участь у круглому столі прийняли: керівництво комітету та керівництво секретаріату комітету, голова Державної податкової служби, керівники відповідних підрозділів ДФС України та ГУ ДФС у м. Києві, представники громадської спілки, громадської ради при ДФС України та м. Києва, експерти, представники Єдиної служби правової допомоги. 

Під час обговорення було наголошено про протиправність зупинення реєстрації ПН/РК на підставах не передбачених законом, про відсутність правового підґрунтя для відмови у реєстрації ПН/РК, про погіршення становища платників податків до яких застосовується протиправна постанова № 117, особливо в результаті внесених змін у квітні 2019 року, та про можливі правові ризики для працівників ДФС. Більш детально в матеріалах Громадської спілки "Бізнес Хелп".

Відеозапис круглого столу: 

З урахуванням висновків суду Службою прийнято рішення в черговий раз повідомити органи ДФС про неприпустимість порушення вимог законодавства та можливі правові ризики, а також направити чергове звернення до Міністерства фінансів України щодо необхідності термінового вжиття заходів на скасування постанови № 117, яка невідповідає вимогам Конституції та законам України.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 02/06-19/Р від 20.06.2019 року

   

banner right karta