ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

СОЦІАЛЬНЕ ПРАВО. ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА.

20 жовтня 2017 року в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я проведено засідання «круглого столу» на тему: «Проблемні питання виконання органами виконавчої влади Закону України «Про гуманітарну допомогу» № 1192-XIV від 22 жовтня 1999 року (зі змінами) для потреб антитерористичної операції».

Модератор заходу - Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Корчинська О.А.

Ініціатори заходу - учасники Громадської мережи "СВОЇ" (БО «Благодійний фонд «СВОЇ», ГО «Ініціатива Е+», БО «Благодійний фонд Святої Покрови», БО «Об'єднання волонтерів м. Запоріжжя», БО «Благодійний фонд «Крила надії»).

Захід проводиться за організаційної підтримки інформаційного агентства «Єдина служба правової допомоги».

Програма круглого столу за посиланням.

До участі у заході запрошено народних депутатів України  - представників депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України, Комітетів Верховної Ради України, зокрема, у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, з питань національної безпеки і оборони, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Адміністрації Президента України, офісу Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, Кабінету Міністрів України, керівництво Міністерства соціальної політики України, представників Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Державної фіскальної служби України, а також волонтерів, представників громадськості, благодійних організацій, ЗМІ.

Необхідність винесення на розгляд широкого кола громадськості питання щодо виконання органами виконавчої влади Закону України «Про гуманітарну допомогу» № 1192-XIV від 22 жовтня 1999 року в частині організації забезпечення потреб антитерористичної операції викликана наявністю суттєвих проблем у цій сфері. Про що інформаційним агентством «Єдина служба правової допомоги» неодноразово направлялись інформаційні повідомлення до Міністерства соціальної політики та Верховної Ради України.

Знформацією громадських активістів - учасників заходу, які займаються волонтерською діяльністю для потреб антитерористичної операції та ВПО, створена при Міністерстві соціальної політики України робоча група з питань визнання вантажів гуманітарною допомогою, яка є консультативно-дорадчим органом, здійснює свою діяльність формально, без системного аналізу державними органами проблем гуманітарних потреб та якості гуманітарної допомоги. Також є негативна практика використання такої гуманітарної допомоги для завезення комерційних вантажів, про що свідчать відповідні факти правоохоронних органів.

Крім того, членами робочої групи - представниками органів державної влади, всупереч визначених для них законом повноважень при розгляді звернень щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів  для потреб антитерористичної операції вимагаються не передбачені законодавством документи, відомості та свідчення, на підставі яких надається суб’єктивна оцінка щодо їх правомірності. Така ситуація зумовлює значну затримку при підготовці документів щодо вантажів, які вже визнані гуманітарною допомогою, що значною мірою впливає на оперативність та час доставлення вантажів набувачам.

Під час проведення засідання «круглого столу» учасники заходу окремо зупинилися на проблемних питаннях, пов’язаних з визнанням гуманітарною допомогою автотранспорту для медичної евакуації для потреб антитерористичної операції, звернули увагу представників центральних органів виконавчої влади, уповноважених на забезпечення безумовного виконання Закону України «Про гуманітарну допомогу» в частині організації забезпечення потреб антитерористичної операції, зокрема на: відсутність систематизованої звітності та контролю за розподілом гуманітарної допомоги, належного аналізу потенційних потреб та використання гуманітарної допомоги; негативні наслідки невідповідності підзаконних актів уряду змісту зазначеного закону; проблемні питання діяльності робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Міністерстві соціальної політики України та необхідність удосконалення законодавства у сфері надання гуманітарної допомоги.

За результатами роботи «круглого столу» учасники заходу відзначили, що винесені на обговорення проблемні питання негативно впливають на імідж держави в сфері застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права, призводять до зловживань у цій сфері та наносять збитки державі, а також дійшли узгодженої думки про необхідність прийняття відповідної резолюції з метою врегулювання ситуації, що склалася.

Прес - реліз інформаційного управління Апарату Верховної Ради України (за посиланням).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, адреса, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 13/10-17/ІНФО від 20.10.2017 року.

banner right karta