ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

У відповідності до інформації отриманої з ДФС України 14.06.2018 року (розміщено за посиланням), територіальними підрозділами ДФС було відмовлено у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з 23.03.2018 року по 12.06.2018 року у загальній кількості 149 712

За інформацією спеціалістів Єдиної служби правової допомоги чинна редакція Податкового кодексу не містить визначених підстав відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, а містить лише визначення зупинення реєстрації, яке здійснюються тільки в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

В редакції Податкового кодексу до 07.12.2017 року (п. 201.16.3) зазначалось право Кабінету Міністрів України визначати підстави прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування або про відмову в такій реєстрації. В результаті чого Урядом було прийнято постанову № постанову Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 р. № 190. Після внесення змін до Податкового кодексу законом № 2245-VIII від 07.12.2017 року право визначати Кабінету Міністрів підстави відмови реєстрації податкової накладної було  виключено.

В даний час у відповідності до п. 20.2 Податкового кодексу ДФС приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у порядкувизначеному Міністерством фінансів. Тобто, право розробити порядок прийняття рішення залишилось у Міністерства фінансів, а підстави прийняття такого рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування мають бути визначені законом у відповідності до Конституції України. 

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене, Єдиною службою правової допомоги витребовано від ДФС України та її регіональних підрозділів інформацію на яких правових підставах було сам відмовлено у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з 23.03.2018 року по 12.06.2018 року у загальній кількості 149 712.

За результатами опрацювання відповідей встановлено, що органами ДФС помилково визначено постанову КМУ від 21 лютого 2018 р. № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» саме як нормативний документ, що визначає правові підстави відмови у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (підтверджується відповідями регіональних ДФС України, розміщено за посиланням).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»
Відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 11/06-18/ІНФО від 11.06.2018 року (матеріал оновлено 21.06.2018 року)

banner right karta