ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ГРОМАДЯН. ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) надходять непоодинокі звернення громадян України щодо протиправного притягнення до адміністративної відповідальності за переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях.

Зазначена тема вже піднімалась в інформаційних матеріалах, зокрема:  та ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ

За висновками спеціалістів Єдиної служби правової допомоги:

1. Притягнення до адміністративної відповідальності громадян України за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, тобто, за статтею 204-3 КУпАП, після її офіційного припинення є протиправним. 

2. Проведення огляду речей та транспортних засобів співробітниками податкової міліції в межах процедури справи про притягнення до адміністративної відповідальності, є протиправним, оскільки ст. 42-46 ЗУ «Про Національну поліцію», що розповсюджують свою дію на органи податкової міліції згідно п. 3-1 Перехідних положень ЗУ «Про Національну поліцію» на теперішній час, не містять повноважень поліції щодо зупинки транспорту, перевірки документів та огляду речей, оскільки такі повноваження поліції закріплені у ст. 31 ЗУ «Про Національну поліцію», дія якої не розповсюджується на органи податкової міліції.

3. Чинна редакція КУпАП не містить повноважень для органів ДФС чи податкової міліції складати протоколи за статтею 204-3 КУпАП. 

Водночас, згідно звернень громадян на гарячу лінію, встановлено, що по даний час співробітниками ДФС України здійснюється складання адміністративних протоколів за статтею 204-3 КУпАП у відношенні громадян України. 


Згідно відповіді ДФС України з часу завершення антитерористичної операції у відношенні громадян України складено 1113 протоколів за Порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції (стаття 204-3КУпАП).

2037z 1

Хоча  згідно відповіді у липні 2019 року таких протоколів вже було 1802, але згідно відповіді у листопаді 2019 року стало вже 1113.

1346 1

 

Громадянам України, щодо яких складено протоколи за порушення статті 204-3 КУпАП пропонується використовувати зразок пояснення до суду щодо протиправності складення протоколу та закриття справи про адміністративне правопорушення (можна скачати за посиланням).

З метою припинення порушення прав громадян інформаційним агентством "Єдина служба правової допомоги" прийнято рішення в черговий раз направити повідомлення до Кабінету Міністрів України.

Попередні матеріали по темі:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 44/11-19/І від 08.11.2019 року  

 

 

banner right karta