ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ГРОМАДЯН. ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) надходять непоодинокі звернення громадян України щодо протиправного притягнення до адміністративної відповідальності за переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, переміщення товарів з таких територій. Зазначена тема вже неодноразово піднімалась в інформаційних матеріалах Служби.

За висновками спеціалістів Єдиної служби правової допомоги:

1. Притягнення до адміністративної відповідальності громадян України за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, тобто, за статтею 204-3 КУпАП, після її офіційного припинення (30.04.2018 року) є протиправним. 

2. Чинна редакція КУпАП не містить повноважень для органів податкової міліції ДФС складати протоколи за статтею 204-3 КУпАП. 

3. Грошові кошти не являються предметом правопорушення за статтею 204-3 КУпАП, оскільки вони не являються товаром. 


Водночас, згідно звернень громадян на гарячу лінію було витребовано інформацію з ДФС України та встановлено, що по даний час співробітниками ДФС України здійснюється складання адміністративних протоколів за статтею 204-3 КУпАП у відношенні громадян України та вилучення товаро-матеріальних цінностей, грошових коштів. 

Відповідь на запит 06.07.2020 1

Відповідь на запит 06.07.2020 2

Відповідь на запит 06.07.2020 Дон 1


Згідно відповіді ДФС України з часу завершення антитерористичної операції (30.04.2018 року) по 29.10.2019 року у відношенні громадян України складено 1113 протоколів за Порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції (стаття 204-3 КУпАП). Детально: 


В даний час порядок переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях регулюється постановою КМУ від 17 липня 2019 р. № 815 «Про затвердження Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій». На виконання вимог якого було прийнято наказ Міністерства у справах ветеранів тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 18.11.2019 року № 92 «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей».

За висновками спеціалістів Служби зазначені нормативні документи не регулюють порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.


Громадянам України, щодо яких складено протоколи за порушення статті 204-3 КУпАП пропонується використовувати зразок пояснення до суду щодо протиправності складення протоколу та закриття справи про адміністративне правопорушення (можна скачати за посиланням).

До пояснення треба додавати відповідь СБУ щодо припинення антитерористичної операції (за посиланням).

 

З метою припинення порушення прав громадян інформаційним агентством "Єдина служба правової допомоги" прийнято рішення повторно направити відповідні повідомлення до: Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України,  Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, Кабінету Міністрів України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Попередні матеріали по темі:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 15/07-20/І від 15.07.2020 року

banner right karta