ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ. КРЕДИТИ. 

Проблематика:

На гарячу лінію Єдиної служби правової допомоги (далі – Служба) надходять звернення від військовослужбовців щодо фактів безпідставного нарахування процентів, штрафів та пені банківськими та фінансовими установами за користування кредитними коштами.

Так за інформацією військовослужбовців банківські установи помилково роблять висновок те, що безпосередня участь у бойових діях є необхідною умовою для застосування пільги встановленої пунктом 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (Ідеабанк та ОТП банк згідно звернень військовослужбовців).

Відпрацювання:

Спеціалістами Служби встановлено, що Національний банк України листом від 28.02.2019 р. N 18-0007/11663 направив для використання в роботі банківським установам лист Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України від 01.02.2019 р. N 321/722, згідно якого у Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України за дорученням Міністра оборони України опрацьовано запит начальника Управління Юридичного департаменту Національного банку України щодо переліку документів, які є підставою для отримання пільг, встановлених пунктом 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також перелік нормативно-правових актів, які встановлюють зазначений перелік документів, зокрема документів, визначених Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій (Постанова N 413).

Фактично у даному листі поєднано два питання: документи які є підставою для отримання пільг, встановлених пунктом 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а також перелік нормативно-правових актів, які встановлюють надання та позбавлення статусу учасника бойових дій (Постанова N 413).

За висновками спеціалістів Служби, вищезазначена норма закону, яка встановлює пільги, не визначає обмеження їх застосування тільки для учасників бойових дій, зазначена пільга розповсюджується на всіх військовослужбовців, резервістів та військовозобов'язаних і діє з початку і до закінчення особливого періоду, натомість з листа Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України від 01.02.2019 р. N 321/722 банківські установи помилково роблять висновок про участь у бойових діях, як необхідну умову для застосування вищевказаної пільги.

У зв'язку з чим, Єдиною службою правової допомоги було направлено відповідні звернення 02 серпня 2019 року до Міністерства оборони України, Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України та Національного банку України щодо забезпечення відповідного роз'яснення для банківських установ.

Результати:

Від Національного банку України отримано відповідь в якій зазначено, що приймаючи до увагу викладену інформацію, Національний банк усвідомлює важливість питання щодо забезпечення захисту прав військовослужбовців у відповідності до закону. З цією метою Національний банк повідомить повторно банки України про необхідність неухильного дотримання вимог закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей":

Рисунок 206

Рисунок 207

Інформація від Міністерства оборони України: Для відповідного реагування щодо зазначеного питання Міністерством оборони України підготовлено листи до Національного банку України та НКЦПФР щодо зобов'язання банківських та фінансових установ до неухильного виконання вимог Закону.

Рисунок 215

Зазначена інформація та лист НБУ пропонується для використання військовослужбовцям у питаннях щодо застосування пільг, встановлених пунктом 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

 

Попередні матеріали по темі:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 38/09-19/І від 13.09.2019 року

banner right karta