ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ЗАХИСТ ПРАВ ЖУРНАЛІСТІВ

В матеріалі "ІНФОРМУВАННЯ ЩОДО ФАКТІВ НАСИЛЬСТВА ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЖУРНАЛІСТА ЄДИНОЇ СЛУЖБИ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ" викладено інформацію про факт застосування насильства по відношенню до журналіста інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги" Геннадія Фіміна.

За результатами вжитих заходів:

  • Слідчим відділом Шевченківського управління поліції ГУ НП у м. Києві внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зареєстровано кримінальне провадження за фактом погроз та насильства щодо журналіста, тобто за ознаками складу злочину передбаченого ст. 345-1 ККУ. У даному кримінальному провадженні визнано Фіміна Г.А. потерпілим, у відповідності до вимог КПК України.

Лист СВ Шевченківського

  • Київською обласною прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зареєстровано кримінальне провадження за фактом службової недбалості, тобто за ознаками злочину передбаченого ст. 367 ККУ, що виразилась у бездіяльності зі сторони поліцейських Бучанського районного управління поліції ГУ НП у Київській області, які були присутні під час нанесення тілесних ушкоджень журналісту інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги" Геннадію Фіміну. Здійснення досудового розслідування доручено другому слідчому відділу ТУ ДБР розташованого у м. Києві.

 Лист Обласна прокуратура

  • Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини в інтересах Фіміна Г.А., відповідно до п. 1, ч. 3 статті 17 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", відкрито провадження Уповноваженого у справі про порушення прав і свобод Фіміна Г.А. 

 Омбусмен

  • У відповідності до наказу Бучанського районного управління поліції ГУ НП в Київській області № 236 від 18.06.2021 року проведено службове розслідування із залученням працівників Київського обласного управління ДВБ Нацполіції України. Водночас, за даними, Департаменту головної інспекції Нацполіції України під час проведення службового розслідування "підтвердити або спростувати інформацію щодо можливих неправомірних дій працівників відділу поліції № 2 цього управління поліції не вдалося". З метою надання правової оцінки результатам службового розслідування до Бучанського РУ та ВП № 2 Бучанського РУ направлено відповідні адвокатські запити в інтересах Фіміна Г.А. про надання копії висновку службового розслідування. Слід зауважити, що у наданні можливості Фіміну Г.А. ознайомитись з матеріалами службового розслідування керівництвом ВП № 2 Бучанського РУ протиправно було відмовлено.
  • Слід зауважити, що згідно відповіді Департаменту головної інспекції Нацполіції України за результатами проведеного службового розслідування проведеного ГУ НП у м. Києві до дисциплінарної відповідальності притягнуто працівників Голосіївського районного управління ГУ НП у м. Києві, зокрема, одному поліцейському оголошено сувору догану, чотирьом - догани. З даного приводу інформація буде уточнюватись, оскільки Фімін Г.А. під час вищевказаних подій не звертався до Голосіївського РУ ГУ НП у м. Києві.

 Департамент НПУ

 

  • З метою отримання доказів протиправної бездіяльності працівників поліції Бучанського РУП ГУ НП в Київській області адвокатом в інтересах Фіміна Г.А. було направлено відповідний адвокатський запит від 22.05.2021 року, який зареєстровано в канцелярії відділення поліції № 2 Бучанського РУП під № 921 від 31.05.2021 року, з метою отримання інформації щодо:

- П.І.Б. звання та посади поліцейських Бучанського РУП ГУ НП в Київській області та Бородянського відділення поліції № 2, які 20 травня 2021 року перебували біля земельної ділянки, що розташована поряд з Варшавським шосе (знак смт. Немішаєве), за зверненням гр-на Фіміна Г.А.; надати копію відеозапису з нагрудної камери (технічного засобу, що має функції відеозапису) поліцейських Бучанського РУП та Бородянського відділення поліції № 2, за 20 травня 2021 року, які перебували біля земельної ділянки, що розташована поряд з Варшавським шосе (знак смт. Немішаєве), за зверненням гр-на Фіміна Г.А.; забезпечити збереження оригіналу вищевказаного відеозапису з нагрудної камери (технічного засобу, що має функції відеозапису) поліцейських з метою використання його як доказ у кримінальному процесі; повідомити про результати розгляду заяви (звернення) громадянина Фіміна Г.А.; повідомити чи надходили будь-які інші виклики до Бучанського районного управління поліції, які саме? Які результати їх розгляду?

За результатами розгляду зазначеного адвокатського запиту отримано офіційну відповідь за підписом начальника відділення поліції № 2 Бучанського РУ ГУ НП в Київській області:

Відповідь Бучанського ВП

  

Із змісту даного листа вбачається, що відповідь на адвокатський запит не надано, натомість адвокатський запит зареєстровано в журналі Єдиного обліку, розглянуто та приєднано до інших матеріалів зареєстрованих в ЄО.  

З даного приводу спеціалісти Служби наголошують, що начальником ВП № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області майором поліції О. Бондарем грубо порушено вимоги ст. 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", вимоги наказу 08.02.2019  № 100 МВС України "Про затвердження Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події", що в результаті стало наслідком вчинення перешкод для здійснення правомірної діяльності захисника по наданню правової допомоги.

Вказані обставини можуть свідчити про професійну некомпетентність начальника ВП № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції О. Бондаря, що відповідно негативно впливає на здатність професійно виконувати повноваження поліції підпорядкованому підрозділу, а керівнику - посадові обов’язки за відповідною посадою.

З метою вжиття невідкладних заходів щодо перевірки професійної компетентності начальника ВП № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції О. Бондаря прийнято рішення про направлення зазначених матеріалів до Департаменту головної інспекції та Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Денис Осмоловський

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 12/08-21/І від 02.08.2021 року

banner right karta