ПОДАТКОВЕ ПРАВО. ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ДПС
До Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) від платників податків надходить інформація щодо встановлених протиправних фактів розповсюдження конфіденційної інформації про операції платників ПДВ, при цьому заявниками наголошується про можливу причетність працівників ДПС до зазначених протиправних дій.
У відповідності до абз. 2 статті 8 закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинні оброблятися в системі із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю. Підтвердження відповідності комплексної системи захисту інформації здійснюється за результатами державної експертизи, яка проводиться з урахуванням галузевих вимог та норм інформаційної безпеки у порядку, встановленому законодавством.
З метою отримання відомостей щодо стану виконання ДПС України вимог даного закону Службою направлено запит до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України з проханням надати інформацію:
- Чи направлялась до Адміністрації Держспецзв'язку від Державної податкової служби України заява про проведення первинної державної експертизи КСЗІ інформаційної системи «Податковий блок», ІС «Єдине вікно подання електронної звітності»?
- Чи видавався атестат відповідності комплексних систем захисту інформації інформаційної системи «Податковий блок», ІС «Єдине вікно подання електронної звітності»?
Від Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України отримано відповідь:
Висновок
Враховуючи отриману відповідь спеціалісти Служби наголошують, що податкова інформація з обмеженим доступом обробляється ДПС України в IКC «Єдине вікно подання електронної звітності» без застосування комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю, тобто з порушенням вимог статті 8 закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».
Попередні матеріали по темі:
ЩОДО СТАНУ ТЕХНІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ «ПОДАТКОВИЙ БЛОК»
ДЕРЖСПЕЦЗВ'ЯЗКУ ВИМАГАЄ ВІД ДФС ПРИПИНИТИ ОБРОБКУ ІНФОРМАЦІЇ В ІТС «ПОДАТКОВИЙ БЛОК»
ІНФОРМУВАННЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ДФС УКРАЇНИ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA".
Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Автор матеріалу: Єдина служба правової допомоги
Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
порядковий номер випуску і дата його виходу: 08/12-22/І від 08.12.2022 року