ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ. БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Спеціалістами Єдиної служби правової допомоги (далі Служба) проводиться аналітичне опрацювання аспектів створення нового правоохоронного органу - Бюро економічної безпеки України.

З огляду на числені порушення вимог Конституції України, які допущено у проєкті закону 3087-д від 02.07.2020 року "Про Бюро економічної безпеки України", Службою було направлено Президенту України застереження № 2401/2021-П від 24.01.2021 року щодо законопроєкту та пропозиції щодо утворення державного органу протидії економічній злочинності. 

Детальна аргументація в матеріалі: 

За результатами розгляду застереження Офісом Президента України надано наступну відповідь:

Рисунок 1233

В даний час Службою отримано інформацію, що Міністерством юстиції рекомендується запропонувати Президентові України застосувати право вето щодо закону "Про Бюро економічної безпеки України". Обґрунтування викладено у листі Міністерства юстиції України від 17 лютого 2021 року направленого на адресу Міністерства фінансів України:

 Мінюст 1

Мінюст 2

Мінюст 3

Мінюст 4

Мінюст 5

Мінюст 6

Мінюст 7

Мінюст 8

Мінюст 9

Висновки

За висновками спеціалістів Служби, виконання Україною прийнятих на себе зобов'язань перед міжнародними інституціями, в тому числі, щодо утворення єдиного органу протидії економічній злочинності, можливо тільки на умовах беззаперечного дотримання вимог Конституції та законодавства України. 

На сучасному етапі потрібна розробка Міністерством фінансів України відповідної концепції у сфері протидії загрозам фінансово-економічним інтересам держави, з подальшим затвердженням її Урядом згідно з вимогами Регламенту Кабінету Міністрів України. Координація Мінфіном діяльності Держфінмоніторингу, Державної податкової служби України, Державної митної служби України, Державної аудиторської служби та перетвореної Державної фіскальної служби України створила б максимальний ефект у запобіганні вчинення правопорушень та злочинів, їх своєчасному виявленню, подальшій протидії та якісному розслідуванню.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович

порядковий номер випуску і дата його виходу: 04/02-21/І від 19.02.2021 року

banner right karta