ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

На гарячу лінію правової допомоги надходять непоодинокі звернення від громадських активістів щодо можливості приягнення до відповідальності членів Уряду за розповсюдження інформації з обмеженим доступом в ЗМІ у період проведення Антитерористичної операції.
 
За інформацією громадських активістів, які займаються волонтерською діяльністю для забезпечення потреб Антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, члени Уряду - очільники міністерств інколи поширюють інформацію у ЗМІ щодо особливостей обліку, кількості, обсягів матеріальних цінностей переданих для потреб АТО та взаємовідносин волонтерів з учасниками Антитерористичної операції.
 
Прикладом наводиться висловлювання Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича щодо особливостей передачі та обліку автотранспорту для потреб Антитерористичної операції. 
 
Зокрема, на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: 
http://www.msp.gov.ua/news/12628.html розміщено наступний інформаційний матеріал: «Андрій Рева: Зловживання гуманітарною допомогою на сьогодні є серйозною проблемою. (2 Березня 2017, 19:00) Розділ: гуманітарна допомога головні новини.
 
В статті зазначено: «…Що стосується ввезення автомобілів для зони проведення АТО, Міністр звернув увагу на відсутність подальшого обліку цих автівок. «Коли ми перевірили 225 автомобілів, які у нас були завезені як гуманітарна допомога в Україну, то на момент, коли почалася перевірка, лише 18 знаходилися на балансі Міністерства оборони. І потім, коли почали інвентаризацію, виявили, що вони привезені до військової частини, але їх навіть не ставили на облік», – наголосив Андрій Рева і додав, що одразу після проведеної перевірки відбувся процес пошуку цих автомобілів та їхнє подальше оформлення згідно діючого порядку».
 
За результатами відпрацювання складено відповідну Аналітичну довідку.
 
Висновок:
 
Чинне законодавство України, не передбачає притягнення до дисциплінарної відповідальності членів Кабінету Міністрів України, які займають політичні посади і на яких не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу.
 
Повідомлення інформації щодо особливості обліку, складу та чисельності матеріальних цінностей, які надходять до військових формувань для потреб Антитерористичної операції, без посилання на офіційну позицію відповідного органу відповідального за проведення Антитерористичної операції, може бути порушенням норм законодавства України, в тому числі, може бути використано у спеціальних інформаційних операціях, спрямованих на підрив обороноздатності держави в ході проведення Антитерористичної операції під час дії особливого періоду.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номери нашої гарячої лінії або на електронну адресу:  3222ua@gmail.com..

 

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:

Назва: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»

Відомості про засновника (співзасновників): за посиланням

ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 04/03-17/ІНФО від 06.03.2017 року.

banner right karta