ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР.

На гарячу лінію «Єдиної служби правової допомоги» надходять численні звернення від платників податку на додану вартість щодо негативних наслідків механізму зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН).
 

В ході відпрацювання звернень було встановлено факт коригування Міністерством фінансів змісту регуляторного акту, після погодження Державною регуляторною службою, перед поданням на реєстрацію до Міністерства юстиції. За результатами складено Аналітичну довідку щодо можливих негативних наслідків механізму зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (аналітичний матеріал 11/10-17 від 03.10.2017 року).

Про виявлені розбіжності повідомлено Державну регуляторну службу України листом № 2510/ДРС/-П/2017 від 25.10.2017 року.

Листом від 17.11.2017 року вих. № 10239/20-17 Державна регуляторна служба України повідомляє, що відповідно до статті 25 Закону № 1160  регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом виконавчої влади або його посадовою особою, якщо, зокрема проект регуляторного акта не був поданий на погодження із уповноваженим органом.

Якщо проект акта зазнав змін в результаті врахування розробником зауважень та пропозицій, що надійшли від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань під час оприлюднення проекту регуляторного акта, то доопрацьований розробником проект за своїм змістовним наповненням буде вже новим проектом регуляторного акта та потребуватиме повторного погодження із уповноваженим органом та погодження процедур, передбачених Законом № 1160.

У разі виявлення, що проект регуляторного акта не погоджено із уповноваженим органом або після внесення змін не було подано повторне погодження до ДРС, уповноважений орган повідомляє про це орган виконавчої влади, його посадову особу, уповноважену на прийняття або схвалення регуляторного акта, а якщо регуляторний акт підлягає державній реєстрації в органах юстиції - також орган юстиції, до компетенції якого належить здійснення державної реєстрації цього регуляторного акта.

Якщо в ході перевірки на підставі повідомлення уповноваженого органу органом юстиції буде виявлена ця обставина, орган юстиції відмовляє в державній реєстрації регуляторного акта або не пізніше десяти робочих днів з дня одержання цього повідомлення скасовує прийняття рішення про державну реєстрацію цього регуляторного акта.

Водночас, Державною регуляторною службою України повідомлено, що недотримання регуляторним органом процедурних вимог, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", може бути підставою для оскарження регуляторного акта у судовому порядку.

Відповідь Державної регуляторної служби України за посиланням.

З урахуванням зазначеної інформації інформаційним агентством направлено запит до Міністерства юстиції про надання інформації щодо вжиття заходів передбачених ст. 25 Закону № 1160.

Листом від 29.11.2017 року Міністерство юстиції фактично підтвердило, що зміни, які виявлено спеціалістами Єдиної служби правової допомоги не проходили повторне погодження в Державній регуляторній службі, також повідомлено, що станом на 29.11.2017 року повідомлення Державної регуляторної служби відповідно до статті 25 Закону № 1160 не надходили.

Враховуючи викладене, Єдиною службою правової допомоги направлено звернення до Державної регуляторної служби та Громадської ради при ДРСУ вжити заходи відповідно до статті 25 Закону № 1160, тобто повідомити про виявлений факт порушення закону Міністерство юстиції з метою скасування регуляторного акту - Наказу № 567 Міністерства фінансів.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, адреса, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 14/11-17/ІНФО від 24.11.2017 року. Оновлено - 30.11.2017 року.

banner right karta