ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР.

Як зазначалось в інформуванні від 12.12.2017 року Верховна Рада підтримала проект Закону яким, зокрема, виключено пункт Податкового кодексу, згідно якого Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування визначались Міністерством фінансів.

Натомість у Верховній Раді було зареєстровано проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття вищевказаного нормативного акту в цілому, як закону. Тільки після розгляду проекту цієї Постанови Голова ВРУ зможе підписати законопроект №6776-д та відправити його на підпис Президенту.

В свою чергу спеціалістами Єдиної служби правової допомоги встановлено, що Наказ Міністерства фінансів від 13.06.2017 № 567(далі - Наказ 567), яким затверджено критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийнято з порушенням вимог закону "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (далі Закон №1160) (Інформаційний матеріал 14/11-17/ІНФО від 24.11.2017 року).

Статтею 25 Закону №1160, передбачено, якщо в ході перевірки на підставі повідомлення уповноваженого органу, тобто ДРСУ, органом юстиції буде виявлена обставина, що проект регуляторного акта не погоджено із уповноваженим органом або після внесення змін не було подано повторне погодження до ДРС, орган юстиції відмовляє в державній реєстрації регуляторного акта або не пізніше десяти робочих днів з дня одержання повідомлення скасовує прийняття рішення про державну реєстрацію цього регуляторного акта.

У зв'зку з чим, Єдиною службою правової допомоги було направлено звернення до Державної регуляторної служби та Громадської ради при ДРСУ щодо вжиття заходів відповідно до статті 25 Закону № 1160, тобто повідомити Міністерство юстиції про виявлений факт порушення закону з метою скасування регуляторного акту - Наказу № 567 Міністерства фінансів. Адже, листом від 29.11.2017 року Міністерство юстиції фактично підтвердило, що зміни, які виявлено спеціалістами Єдиної служби правової допомоги, не проходили повторне погодження в Державній регуляторній службі, також повідомлено, що станом на 29.11.2017 року повідомлення Державної регуляторної служби відповідно до статті 25 Закону № 1160 до Мінюсту не надходили (Інформаційний матеріал).

Згідно п. 7.1 протоколу засідання Громадської ради при ДРС від 7 грудня 2017 року вирішено доповідь директора інформаційного агентства «ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» Осмоловського Д.Ю. щодо факту коригування Міністерством фінансів України змісту регуляторного акту, після погодження Державною регуляторною службою України перед поданням на реєстрацію до Міністерства юстиції України, взяти до уваги.

Пунктом 7.2. вирішено звернутися до Голови Державної регуляторної служби України з рекомендацією вжити заходи відповідно до статті 25 Закону № 1160 від 11 вересня 2003 року «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також з проханням направити лист до Міністерства юстиції України щодо виявлення факту коригування Міністерством фінансів України змісту регуляторного акту, які не були подані на погодження до Державної регуляторної служби України.

Пунктом 7.3. вирішено направити повідомлення Міністерству Юстиції України та Міністерству фінансів України щодо виявлення факту коригування ними змісту регуляторного акту - наказу Міністерства фінансів України № 567.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, адреса, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 17/12-17/ІНФО від 13.12.2017 року.

banner right karta