ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР 

Листом № 2905/2018 ДФС/Р від 29.05.2018 року (за посиланням) інформаційним агентством «Єдина служба правової допомоги» було направлено до головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС, повідомлення щодо правових ризиків в діяльності органів ДФС із зазначенням інформації щодо відсутності нормативного затвердження критеріїв ризиковості платника податків, критеріїв  ризиковості здійснення операцій, показники, що визначають позитивну історію платників податків. До зазначеного повідомлення додавався лист Міністерства фінансів України від 24.05.2018 року № 26010-06-10/14202, яким Міністерство фінансів України повідомлено Службу, що ДФС було доручено розробити проект наказу про затвердження критеріїв  ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій, показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків, для його подальшої державної реєстрації в Мінюсті, проте на сьогодні зазначений проект наказу не надано.  

В свою чергу, як свідчить отримана інформація, головними управлінням ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС в період з 23.03.2018 року по 09.11.2018 року здійснювалось на постійній основі внесення суб’єктів господарювання до переліку ризикових платників податків згідно Критеріїв ризиковості платника податку визначених листом ДФС України від 21.03.2018 №959/99-99-07-18, на підставі чого в системі блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) відбувається зупинення реєстрації ПН/РК. 

Як свідчить судова практика, адміністративні суди вважають, що погодження Міністерства фінансів України Критеріїв з умовою їх перегляду протягом місяця, свідчить про те, що вказані Критерії містили недоліки, які мали би бути у встановлений Міністерством фінансів України строк усунуті і повторно погоджені у встановленому порядку. Таке умовне погодження Критерії свідчить, що вони не могли бути застосовані до платників податків до їх повторного погодження і оприлюднення у встановленому порядку. Зокрема, таку правову позицію підтверджують рішення Київського окружного адміністративного суду у справах № 810/2575/18, №810/2698/18, Донецького окружного адміністративного суду у справі №805/3956/18-а (залишеного в силі першим апеляційним адміністративним судом). 

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 20-27,29 закону України «Про інформацію», статтями 2, 6,7, 26 закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, статтями 2, 4-6, 21, 34 закону України «Про інформаційні агентства» витребовано від ДФС України, областей м. Києва та Офісу ВПП інформацію, яка може свідчити про незаконні дії органу державної влади та є предметом суспільного інтересу, а саме:

• Результати вжиття заходів за результатами розгляду повідомлення інформаційного агентства Єдина служба правової допомоги № 2905/2018 ДФС/Р від 29.05.2018 року щодо правових ризиків в діяльності органів ДФС, яке направлялось до ГУ ДФС в областях, м. Києві, Офісі ВПП. 

За результатами отриманих відповідей встановлено, що деякими обласними ДФС було розглянуто повідомлення Служби на регіональній Комісії, яка приймає рішення про зупинення ПН/РК, деякими повідомлено ДФС України, більшість регіональних ДФС відмовило у наданні інформації. (Відповіді розміщено за посиланням).

Висновок:

Регіональні ДФС в травні 2018 року було попереджено інформагентством «Єдина служба правової допомоги» про правові ризики відповідальності, в тому числі кримінальної, у разі спричинення збитків платникам ПДВ неправомірними діями. Деякими регіональними ДФС доведено інформацію до центрального апарату ДФС України. Зазначене свідчить про обізнаність органів ДФС о наявності правових ризиків.  

Увага! Інформаційним агентством також може бути рекомендовано відповідного спеціаліста у зазначеній сфері права з метою надання практичної правово допомоги.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, адреса, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 20/11-18/ІНФО від 30.11.2018 року   

banner right karta