ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА.

Європейська комісія 28 лютого 2018 року оголосила про надання гуманітарної допомоги в розмірі 24 млн. Євро для задоволення потреб людей, які постраждали від конфліктів на сході України. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.

З цього приводу комісар з гуманітарної допомоги та кризового менеджменту Christos Stylianides повідомив, що нова допомога допоможе забезпечити таку необхідну допомогу, як харчування, охорона здоров'я та освіта для дітей.
Нове фінансування ЄС сприятиме забезпеченню базових потреб найбільш вразливого населення вздовж лінії розмежування, зокрема й на територіях, які не контролює українська влада.

Довідково: З початку конфлікту в 2014 році ЄС вже надав 677 мільйонів євро допомоги.
 

Механізм надання, розподілу і видачі гуманітарної та іншої допомоги населенню Донецької та Луганської областей, що надається через Донецьку і Луганську облдержадміністрації здійснюється відповідно до постанови КМУ від 30 січня 2015 р. № 21 «Про затвердження порядку надання гуманітарної та іншої допомоги населенню Донецької та Луганської областей».

Згідно даної постанови рішення про розподіл допомоги приймається Донецькою і Луганською облдержадміністраціями з урахуванням потреб населення адміністративно-територіальних одиниць на підставі поданих райдержадміністраціями відомостей про номенклатуру і обсяг необхідної допомоги. Зазначені відомості подаються щотижня райдержадміністраціями на розгляд Донецької і Луганської облдержадміністрацій, які їх узагальнюють та надсилають до Мінсоцполітики.

 

З метою визначення стану потреб в регіоні Донецької і Луганської областей, Єдиною службою правової допомоги направлено відповідні запити до Донецької та Луганської ОДА, з проханням надати інформацію за 2017-2018 р.р.:

- щодо потреб населення адміністративно-територіальних одиниць на підставі поданих райдержадміністраціями відомостей про номенклатуру і обсяг необхідної гуманітарної допомоги, які подаються щотижня райдержадміністраціями на розгляд Донецької облдержадміністрації;

- узагальненні відомості, які надсилались до Мінсоцполітики;

- рішення Донецької облдержадміністрацій щодо розподілу допомоги;

- узагальнену інформацію про надану допомогу (кількість осіб, які отримали допомогу, вид та її обсяг), яка подається Донецькою облдержадміністрацією та відповідними райдержадміністраціями;

- інформацію про транспортування, збереження, облік, ведення статистичної звітності, а також контроль за отриманням, розподілом та цільовим використанням допомоги.

 

Згідно відповіді Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА (відповідь за посиланням) за механізмом визначеним постановою КМУ № 21 гуманітарну та іншу допомогу у 2017-2018 роках Департамент не отримував, до Донецької облдержадміністрації не надходить щотижня інформація щодо потреб населення.   

 

Згідно відповіді Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА (відповідь за посиланням) в грудні 2017 року було розглянуто пропозиції благодійної організації «Благодійний фонд «Україна-Словаччина СОС» розподіл якої відбувся згідно розпорядження Голови ОДА у січні 2018 року, окрім зазначеної допомоги, за вищевказаний період гуманітарна допомога через структурні підрозділи ОДА не надходила. Окрім того в листі повідомлено, про діяльність міжнародних організацій на території області, які не дотримуються будь-яких вимог прозорості та підзвітності, що значно ускладнює проведення моніторингу їх діяльності та об’єктивного аналізу потреб населення області.    

У зв'язку з тим, що у відповідях Донецької та Луганської ОДА повністю не надано відповіді на поставлені питання, на адресу ОДА направлено повторні інформаційні запити.

 

Довідково щодо діяльності міжнародних організацій:

На території Донецької та Луганської областей діє міжнародна неурядова організація ACTED, що рятує життя і підтримує людей, які потребують допомоги. Організація розробляє та реалізує програми, орієнтовані на найбільш уразливі групи населення, які постраждали від конфліктів, стихійних лих, або переживають соціально-економічні труднощі.

Організація ACTED в рамках проекту REACH здійснила оцінку всіх населених пунктів у радіусі 5 км від лінії зіткнення з метою:

  1. Виявити, як забезпечується доступ до базових послуг поблизу лінії зіткнення;
  2. Визначити прогалини в наданні послуг і зрозуміти головні проблеми, з якими стикаються постачальники послуг і користувачі.

Результати оцінки можуть бути використані гуманітарними організаціями й місцевими органами влади під час стратегічного планування та визначення потреб населення. Матеріали дослідження ACTED в рамках проекту REACH:

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Південно-Донецької одиниці надання базових послуг

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Західно-Донецької одиниці надання базових послуг

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Східно-Луганської одиниці надання базових послуг

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Попаснянської одиниці надання базових послуг

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Авдіївської одиниці надання базових послуг

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Торецької одиниці надання базових послуг

Зональна оцінка доступу до базових послуг: огляд Бахмутської одиниці надання базових послуг

Аналіз гуманітарних тенденцій

Організація ACTED проводить постійні зустрічі та тренінги щодо можливостей збору даних для потреб місцевих органів державної влади та самоврядування, в тому числі, з метою удосконалення та відпрацювання дій щодо реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з військовим конфліктом, а також координації дій під час відпрацювання заходів.

Окрім того, в рамках ініціативи IMHub, організацією ACTED проведено тренінги для волонтерських організацій по наступним напрямках: Мобільний збір даних, Геоінформаційні системи, користування програмою EXCEL. У проведенні даних тренінгів прийняли участь учасники Громадської мережи "СВОЇ" (БО «Благодійний фонд «СВОЇ», ГО «Ініціатива Е+», БО «Благодійний фонд Святої Покрови», Єдиної служби правової допомоги).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номери нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
 
Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»
Відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.
орядковий номер випуску і дата його виходу: 05/03-18/ІНФО від 15.03.2018 року

banner right karta