ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

Баннер ФБ Antifraud%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B5%D1%80%20%D0%A4%D0%91%20Antifraud ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ ТРЕНІНГ «АНТИШАХРАЙСТВО» — 3222.ua

За даними Генеральної прокуратури України протягом 2018 року в державі було зареєстровано понад 70 тисяч заяв про скоєні факти шахрайства. Більша половина кримінальних проваджень закрито. Тільки близько 10 %  направляються до суду.

У 2018 році в місті Києві було зареєстровано понад 15 тис. заяв про факти шахрайства і лише 630 кримінальних проваджень по цих заявах направлено до суду.   

%D0%94%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D1%8C%20%D0%9D%D0%9F%D0%A3%20%D0%9A%D0%B8%D1%97%D0%B2-1 ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ ТРЕНІНГ «АНТИШАХРАЙСТВО» — 3222.uaДодаток відповідь НПУ Київ 2

Злочини проти власності становлять одну із найпоширеніших і найнебезпечніших груп злочинних діянь, оскільки вони посягають на одне із найбільших цінних соціальних благ - право власності. Відповідно до Конституції України право приватної власності є непорушним.

Шахрайство - один з найскладніших у викритті видів злочину проти власності!

Небезпечність даного виду злочину, полягає у способі його вчинення, адже обман або зловживання довірою обумовлений тим, що потерпілий переконаний у тому, що він розпоряджається майном за власною волею, у своїх інтересах. Така його переконаність є результатом психологічного впливу на нього шахрая, введенням потерпілого в оману щодо правомірності передачі ним майна чи надання йому права на майно.

Протягом 2017-2018 років спеціалістами Єдиної служби правової допомоги було проведено інформаційно-правовий тренінг для працівників патрульної поліції, слідчих та оперативних органів Національної поліції щодо протидії та запобіганню шахрайства у сфері благодійної діяльності. Під час проведення тренінгів лише підтверджено складність виявлення, розслідування та доведення до суду зазначених злочинів.

Тому саме інформаційна підготовленість населення може бути підґрунтям суспільного процесу «Антишахрайства».

Розроблений новий є універсальним, розрахований, як для органів влади, підприємств, установ, організацій, так і для окремих фізичних осіб.

Оскільки значна кількість шахрайств скоюється у відношенні осіб пенсійного віку, наприклад вид шахрайства «Ваш родич у біді», тому тренінг буде актуальним для державних установ, які працюють із зазначеною категорією населення – управління соціального захисту населення, пенсійного фонду.

Під час тренінгу розкривається суть шахрайства, як явища, яке набрало в Україні значних розмірів, роз’яснюються причини такого поширення. В загальній частині тренінгу розбираються найбільш поширені приклади шахрайств, зокрема в банківській сфері, в Інтернеті, телефонне шахрайство, дорожньо-транспортне шахрайство, в сфері нерухомості, тощо. Надаються роз’яснення щодо їх запобіганню. Також розбираються основні фактори шахрайства, і те як через їх ідентифікацію можна виробити превентивний механізм (механізм запобігання шахрайству). У продовж тренінгу проводиться спілкування, консультування по індивідуальним прикладам.

 

Тренінг підготовлено на підставі інформації отриманої з органів Національної поліції, прокуратури, суду спеціалістами, які мають значний досвід правоохоронної та правозахисної діяльності.

 

Нище наведено статистику щодо фактів шахрайства в Україні протягом 2018 року

 

Статистика по регіонах 2018 рік НПУ 2

Якщо ви бажаєте замовити проведення тренінгу телефонуйте 0-800-21-3222, або 068-336-3222.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»
Відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 06/02-19/ІНФО від 04.02.2019 року

banner right karta