ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

03.07.2018 Міністерством фінансів України направлено на погодження до Державної регуляторної служби України проект регуляторного акту (за посиланням) - Наказ “Про затвердження Критеріїв ризиковості платника податку, Критеріїв ризиковості здійснення операцій та Переліку показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку”.

У відповідності до змісту Аналізу регуляторного впливу, підписаного державним секретарем Міністерства фінансів України Є. Капінусом:

Критерії  ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, які були розроблені ДФС відповідно до вимог п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування (далі Порядок), затвердженого постановою КМУ № 117 від 21 лютого 2018 р. «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі Постанова 117) встановлюють норми права, які здійснюють безпосередній вплив на господарську діяльність суб’єктів господарювання, а тому є такими, що мають ознаки регуляторного акту.  

Проект акта направлений на усунення додаткових регуляторних бар’єрів щодо здійснення господарської діяльності.

Цілями видання регуляторного акту є: 

- дотримання вимог закону України № 1160-IV та постанови 731;

- поліпшення ефективності боротьби з ухиленням від оподаткування несумлінних платників податків та недопущення втрат бюджету;

- стабільність та довіра платників податку до контролюючого органу.

Міністерство фінансів зазначає, що загалом з моменту набрання чинності Постанови 117 (з 23.03.2018 року) зупинено реєстрацію 143,5 тис. податкових накладних / розрахунків коригування на суму 2 657,0 млн. грн.

Висновки:

За висновками спеціалістів Єдиної служби правової допомоги подання  Міністерством фінансів України на погодження проекту наказу, яким затверджуються вищезазначені критерії підтверджує, що зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у кількості - 143,5 тис. на суму 2 657,0 млн. грн., з моменту  набрання чинності Постанови 117 (23.03.2018 р.) по даний час, є протиправним у зв’язку з відсутністю до цього часу нормативно визначених підстав для зупинення такої реєстрації.

Визначення підстав зупинення податкових накладних/розрахунків коригування Державною фіскальною службою, всупереч вимог Податкового кодексу України, створило умови для безпідставного зупинення реєстрації податкових накладних в Україні, що спричиняє масове порушення прав платників податку та відповідно визнання дій органів ДФС неправомірними у судовому порядку.

Як приклад можна навести матеріали судового оскарження у справі 826/12108/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Київській області, Кабінету Міністрів України, третя особа - Міністерство фінансів України, про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.

Згідно інформації з Єдиного реєстру судових рішень, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд:

визнати протиправними дії Відповідача 1 - Державної фіскальної служби України щодо зупинення реєстрації податкової накладної Позивача №38 від 27.03.2018 р. на суму 7000 грн з ПДВ;

визнати протиправними дії Відповідача 2 - Головного управління ДФС у Київській області, оформлене рішенням № 713556/36136012 від 21.05.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної Позивача № 38 від 27.03.2018 року на суму 7000 грн. з ПДВ;

зобов'язати Відповідача 1 - Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному  реєстрі податкових накладних податкову накладну Позивача № 38 від 27.03.2018 року на суму 7000 грн. з ПДВ датою її подання на реєстрацію;

визнати протиправними та такими, що не відповідають правовому акту вищої юридичної сили, положення нормативно-правового акту визначені пунктами п. 10, п. 20, п. 21, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ № 117 від 21 лютого 2018 р. «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та одночасно застосувати один із встановлених законом способів захисту порушеного права Позивача, а саме: визнати нечинними положення нормативно-правового акту визначені пунктами п.10, п.20, п.21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ № 117 від 21 лютого 2018 p. «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

зобов'язати Відповідача 3 - Кабінет Міністрів України прийняти новий нормативно - правовий акт, який би передбачав дотримання та виконання п. 201.16 статті 201 Податкового кодексу на заміну нормативно-правового акта - постанови КМУ № 117 від 21 лютого 2018 p. «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», визнаного протиправним в частині.

Підставою звернення до суду з даним позовом стала незгода позивача з правомірністю та обґрунтованістю п.10, п.20, п.21 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ № 117 від 21 лютого 2018 p., як наслідок, незгода з діями відповідачів 1, 2 щодо зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної.

Матеріали по темі:

ЗУПИНЕННЯ ТА ВІДМОВА РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ: УЗАГАЛЬНЕНИЙ АНАЛІТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ

АДВОКАЦІЙНА КАМПАНІЯ "ПРАВОМІРНІСТЬ ПІДСТАВ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ/РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ"

ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ВІДМОВИ У РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ / РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва: Інформаційне агентство «Єдина служба правової допомоги»
Відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 14/08-18/ІНФО від 15.08.2018 року 

banner right karta