ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

Єдиною службою правової допомоги (далі Служба) протягом 2017 - 2019 років проводиться адвокаційна кампанія "ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОТРИМАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ". Попередні матеріали по темі.

11 січня 2019 року до Служби надійшли численні звернення отримувачів гуманітарної допомоги щодо виключення їх з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги наказом Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики). Проведеними заходами встановлено протиравність дій Мінсоцполітики, детально в матеріалі .

За результатами проведених заходів було направлено відповідне інформування до Мінсоцполітики про необхідність неухильного дотримання вимог закону «Про гуманітарну допомогу», неприпустимості порушення прав отримувачів гуманітарної допомоги, та приведення підзаконних актів у відповідність до положень актів вищої юридичної сили.

Від міністерства отримано відповідь:

Рисунок 552

Рисунок 553

Отже, Мінсоцполітики визнає, що існує лише рекомендована форма звіту про розподіл та використання вантажів гуманітарної допомоги.

Висновки

За висновками спеціалістів Служби застосування до організацій обмежувальних заходів щодо виключення з реєстру отримувачів гуманітарної допомоги за неподання звітності при відсутності визначеного законодавством порядку та форми подання звітності є протиправним.

Окрім того спеціалістами Служби встановлено, що отримувачі гуманітарної допомоги, які не подали звітність у 2019 році, вибірково виключались Мінсоцполітики з реєстру отримувачів наказом № 3 від 09.01.2020 року. 

Наприклад, в наказі зазначено, що підставою для виключення організацій з Реєстру є, в тому числі, лист Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міськдержадміністрації) від 28.12.2019 № 051/47893-009/3.

Згідно даного листа звітність у 2019 році також не було подано наступними організаціями, але які не було включено до наказу міністерства про виключення з реєстру:
- БО «Благодійний фонд «Лікарі без кордонів» ЄР1185
- Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь» ЄР508
- Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» ЄР221
- Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України ЄР503
- Громадська спілка «Українська асоціація футболу» ЄР137
- БО «БФ «Беркат» ЄР 646
- БО «Дотик» ЄР52
- Всеукраїнське місіонерське товариство «Духовне відродження» при Всеукраїнському союзі Об’єднань євангельських християн-баптистів при Братстві (об’єднанні) незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів України» ЄР600
- Міжнародний благодійний фонд «Олива» ЄР222

Всі відповіді ОДА, які є підставою для виключення організацій розміщено за посиланням.

За висновками спеціалістів, у разі спричинення істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб діями службових осіб Мінсоцполітики, зазначені дії можуть бути кваліфіковані за статтею 364 ККУ "Зловживання владою або службовим становищем".  

Учасниками Служби здійснюється судове представництво інтересів Громадської організації "Ініціатива Е+" з позовом про визнання протиправним та скасування наказу Мінсоцполітики від 09.01.2020 №3 "Про виключення юридичних осіб з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги". Ухвалою від 02 березня 2020 року Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито провадження у справі 640/4548/20.

Заходи

З урахуванням того, що в сучасних умовах протидії поширенню інфекційної хвороби COVID-19, набуває актуальності максимальна прозорість та правомірність процесу отримання гуманітарної допомоги Україною, прийнято рішення повідомити Мінсоцполітики про ризики протиправних рішень органу владних повноважень та необхідності неухильного дотримання вимог закону. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Використання будь-яких матеріалів (повне або часткове), розміщених на сайті 3222.UA, дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело наступного змісту: "за матеріалами інформаційного агентства "Єдина служба правової допомоги", сайт 3222.UA". 

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Автор матеріалу: Осмоловський Денис Юлійович.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Денис Юлійович.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 05/03-20/І від 19.03.2020 року    

 

banner right karta