ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПРАВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ. ПІЛЬГИ. КРЕДИТИ

У попередніх матеріалах повідомлялось, що за інформацією військовослужбовців, представниками АТ КБ «ПриватБанк» протягом 2015-2016 років було припинено кредитування військовослужбовців, в тому числі, через кредитні ліміти на карткових рахунках. Відновлення кредитування відбувалось тільки після підписання письмової заяви військовослужбовця з проханням не застосовувати положення п. 15 ст. 14 Закону. Зазначена практика відмови у кредитуванні та протиправному нарахуванні процентів, штрафів та пені продовжилась також після того як АТ КБ «ПриватБанк» став державною власністю.

Враховуючи викладене, Службою було направлено інформаційні повідомлення (у лютому та квітні) до Національного банку України, Кабінету Міністрів та АТ КБ «ПриватБанк» з проханням вжити відповідні заходи згідно компетенції та чинного законодавства, з метою недопущення порушення прав військовослужбовців гарантованих державою.

Національний банк України листом від 11.02.2019 року повідомив, що після першого звернення Єдиної служби правової допомоги у лютому 2019 року до АТ КБ «ПриватБанк» було направлено лист у якому наголошено на необхідності суворого і безумовного дотримання закону про захист військовослужбовців.

АТ КБ «ПриватБанк» листом від 08.05.2019 р. повідомив, що: в своїй діяльності Банк та його працівники сумлінно та точно дотримуються вимог чинного законодавства України. 

 

В даний час у цивільній справі щодо протиправного нарахування АТ КБ «ПриватБанк» процентів, штрафів, пені військовослужбовцю, яка супроводжується спеціалістами Служби, Печерським районним судом задоволена заява про забезпечення позову та зупинено списання коштів з карток військовослужбовця. Натомість, представниками АТ КБ «ПриватБанк» протиправна позиція щодо списання штрафів та пені залишається незмінною, подано апеляційну скаргу на ухвалу суду. Також, спеціалістами служби супроводжується справа у Деснянському районному суді за позовом військовослужбовця до АТ КБ «ПриватБанк». Спеціалісти Служби наголошують, що протиправна позиція АТ КБ «ПриватБанк» та фінансових установ порушення прав військовослужбовців на пільгу продовжується.

У зв'язку з вищезазначеним, Єдиною службою правової допомоги ініційовано проведення 4 липня о 13:30 пресконференції на тему: «Права військовослужбовців на пільги та захист персональних даних: чи сприяють банківські та фінансові установи?» (місце проведення «Укрінформ»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Мета проведення прес-конференції: привернути увагу до питань грубого порушення соціальних гарантій військовослужбовців зі сторони фінансових та банківських установ (особливо державних банків), та до питань неконтрольованого використання персональних даних військовослужбовців. Також публічне внесення пропозицій щодо термінового забезпечення відповідного пільгового кредитування для військовослужбовців зі сторони державних банківських установ, розробки оптимальних кредитних програм та банківських продуктів, і відповідно контроль за їх реалізацією, що може одночасно вирішити питання захисту персональних даних військовослужбовців, оскільки такі дані будуть оброблятись в інформаційних системах з гарантованою державою захищеністю. 

 

Пепередні матеріали по темі: 

ЩОДО БЕЗПІДСТАВНОГО НАРАХУВАННЯ ПРОЦЕНТІВ, ШТРАФІВ ТА ПЕНІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ФІНАНСОВИМИ УСТАНОВАМИ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 25/07-19/Р від 03.07.2019 року

 

banner right karta