ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО У СФЕРІ ПРАВА
ЄДИНА СЛУЖБА ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
0800-21-3222

ПОДАТКОВЕ ПРАВО. СМКОР

Об'єкт:

постанова «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» № 117 від 21 лютого 2018 р. (постанова 117).

Суб'єкт:

розробник нормативного акту - Міністерство фінансів України

 Стислий опис:

  • Кабінетом Міністрів України під час прийняття нормативного акту порушено вимоги закону "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
  • Всупереч вимогам Податкового кодексу України Кабінетом Міністрів не визначено нормативні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, а протиправно делеговане таке право Державній фіскальній службі (п. 10 Постанови);
  • Всупереч вимогам Податкового кодексу України Кабінетом Міністрів визначено підстави для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, при відсутності такого права в Податковому кодексі (п. 20, п. 21 Постанови).
  • Оскаржувана постанова прямо порушує вимоги статті 19 Конституції України;
  • рішенням окружного адміністративного суду м. Києва від 05 червня 2019 року у справі 826/12108/18 визнано протиправними та нечинними положення постанови № 117.

Негативні наслідки: 

- Платники ПДВ та їх контрагенти несуть матеріальні збитки у зв'язку з безпідставним зупиненням та відмовою реєстрації ПН/РК. 

- Під час судового оскарження протиправних дій органів ДФС щодо зупинення та відмові реєстрації ПН/РК органами ДФС витрачаються значні бюджетні кошти у якості сплати судового збору, при цьому основне навантаження відбувається на регіональні підрозділи ДФС. 

Результати вжитих заходів:

Державним бюро розслідувань внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом службової недбалості керівництва Міністерства фінансів, якими не забезпечено своєчасне розроблення Критерїів ризиковості платника податків, критеріїв ризиковості здійснення операцій, що призводить до визнання зупинення реєстрації податкових накладних у судовому порядку протиправними та завдає збитків державному бюджету.

Позиція Міністерства фінансів:

Тільки у липні 2019 року підготовлено зміни до постанови КМУ № 117, які частково приводять підзаконний акт у відповідність до вимог Податкового кодексу.

Протиправну діяльність органів ДФС, яка відбувається по відношенню до платників ПДВ з березня 2018 року по цей час, саме з причин порушення вимог законодавства Міністерством фінансів України, міністерство не вважає порушенням закону.

Офіційна позиція працівника міністерства оголошена на робочій нараді в Міністерстві фінансів України 04.07.2019 року:

Повний запис робочої наради: 

 

Вжиті заходи:

Відеоматеріали з робочої наради від 04 липня 2019 року Міністерства фінансів України направлено до Державного бюро розслідувань для приєднання до матеріалів кримінального провадження № 62019000000000711 за статтею 367 ККУ "Службова недбалість", тобто за фактом службової недбалості керівництва Міністерства фінансів, якими не забезпечено своєчасне розроблення Критерїів ризиковості платника податків, критеріїв ризиковості здійснення операцій, що призводить до визнання зупинення реєстрації податкових накладних у судовому порядку протиправними та завдає збитків державному бюджету. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо Вам необхідно отримати правову консультацію з питань, які висвітлені у даному матеріалі - телефонуйте на номер нашої гарячої лінії або відправляйте звернення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вихідні дані продукції інформаційного агентства:
Назва, відомості про засновника (співзасновників): за посиланням
ПІБ відповідального за випуск: Осмоловський Д.Ю.

порядковий номер випуску і дата його виходу: 02/07-19/Р від 05.07.2019 року

 

 

 

 

banner right karta