Стартап - це тільки що створена компанія (можливо навіть не є юридичною особою), яка знаходиться на стадії розвитку і будує свій бізнес на основі нових інноваційних ідей, або на основі технологій, які нещодавно з'явилися. Найчастіше, характерними особливостями стартапу є брак фінансів і нестійке майже «партизанське» положення фірми на ринку.
Більшість стартапів розраховані на якнайшвидшу реалізацію і в основному не є великим бізнесом, наприклад, це може бути просто маленький додаток або сервіс для користувачів мобільного телефону. Наприклад, компанія Apple колись теж була стартапом, а сьогодні вона сама щорічно купує стартапи на суму більш ніж 1 мільярд доларів.
Однією з основних причин створення, успішного розвитку та подальшого існування стартапів вважають неповороткість і повільність великих корпорацій, які успішно використовують уже наявні продукти, а розробкою і створенням нових майже не займаються. Тому стартапи, завдяки своїй мобільності в плані втілення нових ідей складають конкуренцію великим корпораціями.
Основним ресурсом для створення нового стартапу служить хороша новаторська ідея. Власне за свіжими і незвичайними ідеями женеться більшість і часто, купуючи їх, не шкодують великі суми грошей. Сама ідея, що не має ніякого матеріального втілення, а існує тільки на папері, або "на словах" (план стартапу), може коштувати дуже багато. Іншим фактором успішності цієї ідеї є її затребуваність (ступінь необхідності для споживача), адже ідея може бути незвичайною і новою, але користі від неї буде мінімум.
Що стосується України, існує дуже багато різних компаній, які надають свої послуги у вигляді навчання і натхнення, мотивації до успіху підприємців, молоді та дітей. Це дуже зручно і вигідно, тому що людині допомагають реалізувати свій бізнес професіонали. Але будь-який бізнес вимагає звичайно вкладення чималих коштів, які в нашій країні, знайти дуже важко, враховуючи те, що банківська система в Україні надає жорсткі умови кредитування, а знайти інвесторів і зацікавити в нашій небагатій країні складно, а також існують ризики і тиск з боку конкурентів і влади.
Що стосується інших країн, порівняно з українськими умовами для реалізації новаторських ідей, умови склалися набагато краще:
1. У той час як у нас законодавство не дозволяє видати працівникові стартапу опціон (який, є можливим тільки для публічних компаній), то законодавство багатьох країн дозволяє закріпити ці домовленості ще до заснування компанії.
2. В той час, коли ми намагаємося прийняти закон для контролю іноземних інвестицій у великі ІТ компанії, вони приймають закон про те, щоб стартапи могли легально через інтернет приймати невеликі інвестиції і видавати частки ще до того, як почали заробляти гроші.
3. У той час як європейські або американські хлопці повинні отримувати візу для в'їзду в Україну, американці приймають закон, щоб будь-який стартап, який працює на території США, міг забезпечити американське громадянство своєму засновнику.

Висновки зробити не складно, в Україні поки погано розвинений напрям, який допоможе реалізувати свою ідею. Ось і виходить, що більшість відмінних ідей реалізуються за кордоном, а не у нас.